Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parengtas planas, kaip bus atnaujintas Žirmūnų kvartalas

Bepiločio orlaivio nufotografuoti Žirmūnai, šioje upės pusėje - Antakalnis
Nuotrauka iš bepiločio orlaivio / Bepiločio orlaivio nufotografuoti Žirmūnai, šioje upės pusėje - Antakalnis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamentas kartu su urbanistų biuro „PUPA – Strateginė urbanistika“ konsultantais parengė planą, kaip atnaujinti prieš 50 metų pastatytą daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalą Žirmūnuose tarp Minties, Tuskulėnų ir Žirmūnų gatvių.

Siekiama išspręsti automobilių statymo kiemuose problemas, atnaujinti gyvenamųjų namų aplinką ir viešąsias kvartalo erdves, sukurti darnią transporto, dviračių ir pėsčiųjų judėjimo sistemą, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Pranešime rašoma, kad rekonstravus kaimynijų (po 6–8 namus) kiemus, juose atsiras vietos ne tik automobiliams, bet ir vaikų žaidimų aikštelėms. Rajone suplanuotos ir aktyvaus poilsio zonos, skirtos įvairaus amžiaus gyventojams, terasos, tankus pėsčiųjų takų tinklas, Mokyklos alėja, Bibliotekos aikštė, lauko turgelis, saugios dviračių saugyklos.

Didžiąją dalį projektui įgyvendinti reikalingų lėšų planuojama gauti būtent iš ES struktūrinių fondų. Iki 2016 metų planuojama parengti planavimo dokumentus ir investicinius projektus.

Žirmūnų kvartalo atnaujinimo projekto vertė – apie 15 mln. eurų. Pirmajam etapui – keleto kaimynijų, centrinės M.Katkaus gatvės  ir pagrindinių viešųjų erdvių atnaujinimui – prireiktų apie 5,5 mln. eurų. 

Parengta urbanistinė vizija ir veiksmų planas užbaigė du su puse metų vykusį tarptautinį projektą „Re-Block“, finansuotą Europos Regioninės Plėtros Fondo lėšomis, kurio metu atlikta teritorijos socio-ekonominė ir urbanistinė analizė.

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min