Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktadienį į Rotušės aikštę pakvies šeštoji tradicinė Šv. Baltramiejaus mugė

Šv. Baltramiejaus mugė. Vilniaus sav. nuotr.
Šv. Baltramiejaus mugė. Vilniaus sav. nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugpjūčio 22 d. Vilniuje Rotušės aikštėje 11.00 val. jau šeštą kartą vyks tradicinė Šv. Baltramiejaus mugė. Tai dar viena Vilniaus tradicinė amatų mugė, kuri pernai buvo oficialiai pripažinta Lietuvos tautiniu paveldu.

Mugė prasidės iškilminga amatininkų eisena su Vilniaus cechų vėliavomis, mugės metu skambės XV a. Europos viduramžių muzika, čia bus demonstruojami rekonstruoti vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos amatai, menai bei cechų tradicijos.

Taip pat bus demonstruojama ir mokoma įvairiausių amatų – auksakalių, siuvėjų, audėjų, batsiuvių, odminių, stalių, kubilių, puodžių, stiklo ir vitražo, kalvių, knygrišių, senosios medicinos, maisto gamybos, žvakių liejimo, muilo gamybos, aludarių ir kitų. Rotušės aikštėje savo pareigas vykdys budeliai, vyks „dėžės“ teatro peržiūros ir kita.

Mugę organizuoja Vilniaus m. savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos dalyvė, Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos narė VšĮ „Amatų gildija“.

Šv. Baltramiejaus mugė Vilniuje žinoma dar nuyo XVII amžiaus vidurio. Ji buvo paminėta pirmajame puodžių cecho statute 1664 m. Šv. Baltramiejus yra žinomas kaip įvairių specialybių amatininkų (visų specializacijų odininkų, taip pat tinkuotojų, mėsininkų, knygrišių, balnių, batsiuvių, siuvėjų, kepėjų ir t.t.) globėjas visoje krikščioniškoje Europoje.

ŠVENTĖS EIGA

Rugpjūčio 22 d. penktadienis

11 val. Mugės pradžia. Amatininkai ruošiasi savo darbams. Įsirengia palapines.

12 val. – šventinė eisena nuo Aušros vartų Vokiečių, Dominikonų, Šv. Jono, Didžiąja gatvėmis iki Rotušės aikštės.

12 val. 30 min.

Šventėje dalyvaujantys amatų cechų atstovai su savo cechų vėliavomis sustoja paskirtose vietose priešais Rotušę. Dalyvius ir svečius pasveikins Lietuvos Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Vilniaus miesto savivaldybės meras Artūras Zuokas, Lietuvos kultūros tarybos atstovai.

Tuomet šventės šauklys paviešins Burmistro įsaką – prasidės mugė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min