Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 15d. 11:49

Pirmą kartą Vilniuje organizuojama šventinė jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“

pirmą kartą Vilniuje organizuojama šventinė jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“
pirmą kartą Vilniuje organizuojama šventinė jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“

Jau antradienį 10 val. Katedros aikštėje rinksis moksleiviai iš visos Lietuvos – kartu su mokytojais jaunimas dalyvaus Vasario 16-osios eisenoje „Lietuvos valstybės keliu“. Eisenos dalyviai aplankys 16 įdomių ir Lietuvos valstybei svarbių objektų, išgirs Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, prezidento Valdo Adamkaus ir profesoriaus Vytauto Landsbergio sveikinimo kalbas.

Planuojama, kad šventinėje eisenoje dalyvaus apie 800 moksleivių kartu su mokytojais iš visos Lietuvos.

Renginio organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija – tikisi, kad pirmą kartą šiais metais organizuojama eisena taps tradicine ir pritrauks būrį jaunų žmonių iš visos Lietuvos. 

Eisenos maršrutas suplanuotas neatsitiktinai – jis prasideda nuo  senosios Lietuvos valstybės centro – iš Šventaragio slėnio, nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas ir kiti didieji kunigaikščiai. Eisenos pradžią Katedros aikštėje pasveikins ir moksleivius į ją išlydės Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vėliau bus einama pro Signatarų namus, prie kurių jaunimą pasitiks ir pasveikins Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. Prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos eisenos dalyvius pasveikins profesorius Vytautas Landsbergis. Rasų kapinėse, prie daktaro Jono Basanavičiaus kapo, jaunimas sugiedos Lietuvos himną, pagerbs Rasų kapinėse palaidotus iškilius Lietuvos veikėjus ir keliaus link Rotušės. Rotušėje eisenos dalyviams ir susirinkusiems svečiams koncertuos Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“.

Eisena prasideda rytoj, vasario 16 d., 10 val. Katedros aikštėje prie Gedimino paminklo, pabaigiama 11.30 val. šventiniu koncertu Vilniaus Rotušėje.

Pirmą kartą Vilniuje organizuojama šventinė jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“ maršrutas
Pirmą kartą Vilniuje organizuojama šventinė jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“ maršrutas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min