Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 9d. 09:11

Prašymai į darželius 2014 metams bus registruojami iki balandžio 30 d.

Vaikų darželį pagaliau turės ir Santariškės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaikų darželį pagaliau turės ir Santariškės

Nuo penktadienio, sausio 10 d., prasideda prašymų į darželius 2014 metams registravimas.

Vaikai į ikimokyklinio ugdymo įstaigas bus registruojami iki balandžio 30 dienos elektroniniu būdu – internetu, o neturint galimybės – atvykus į savivaldybę. Vis dėlto rekomenduojama negaišti laiko eilėse ir registruoti vaikus internetu svetainėje www.vilnius.lt.

Primename, kad prašymai galios tol, kol vaikas negaus vietos darželyje arba nebus parašytas naujas prašymas.

Darželių eilės yra sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis. Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis. Pirmenybė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų. Taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės ir vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą.  Įstaigos darbuotojų, diplomatinio korpuso darbuotojų vaikai, kalendoriniais metais įvaikinti bei nuolatinę globą turintys vaikai priimami be eilės neatsižvelgiant į teritorinį principą.

Darželių eilės yra sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis

Jei nėra teisės į pirmenybę, eilės sudaromos pagal prašymo registracijos datą ir laiką. Prioritetas bus pirmiausia teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota įstaigai priskirtoje teritorijoje. Jei liks laisvų vietų, tuomet vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota ne įstaigai priskirtoje teritorijoje, ir paskiausiai – vaikams iš kitų savivaldybių.
Vilniaus miesto savivaldybė taip pat prašo atkreipti dėmesį į tai, kad prašymai galioja iki kol bus suteikta paslauga. Kiekvienas naujas prašymas panaikins ankstesnį, o pasitikrinti vaiko vietą eilėje visada galima elektroniniu būdu prisijungus prie centralizuotos prašymų pateikimo ir gyventojų informavimo informacinės sistemos www.vilnius.lt.

Per pastaruosius dvejus metus vietų trūkumas sostinės darželiuose sumažintas 3,4 tūkst.. Vien per šiuos metus sukurta 2500 naujų vietų. Be to, lapkritį pradėtas statyti pirmasis nuo Santariškių mikrorajono įkūrimo lopšelis – darželis. Numatoma, kad pabaigus jo statybas 2015 metais, jį galės lankyti daugiau nei 220 vaikų. Taip pat dabartinėse Šolomo Aleichemo gimnazijos patalpose Viršuliškėse nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. planuojama įkurti 240 vietų vaikų darželį. Šolomo Aleichemo gimnazijai jau yra skirtos patalpos Žvėryne.

Vieno vaiko išlaikymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje Vilniaus miesto biudžetui per metus kainuoja 5000 – 6500 litų, tėvai apmoka tik trečdalį visų būtinų išlaidų. Iš viso šiuo metu sostinėje yra 125 darželiai ir 15 darželių-mokyklų, juos lanko per 31 tūkst. vaikų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min