Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 04 13, 13:35

Prie vakcinavimo centro Vilniaus savivaldybėje nusidriekė didžiulės eilės: valdininkai tikina, kad kalti patys senjorai

Prie Vilniaus miesto savivaldybėje esančio vakcinavimo centro nusidriekė didžiulės eilės. Kai kurie skiepo laukiantys asmenys pasakojo, kad eilėje stovi jau daugiau nei valandą. Savivaldybės atstovės teigimu, situacija susidarė dėl to, kad daugybė žmonių skiepo atvyko anksčiau paskirto laiko.

„Mes čia visi labai sušalome. Dabar, jei po skiepo apsirgsiu, nežinosiu ką kaltinti – tokį orą ar vakciną“, – pasakojo daugiau nei valandą eilėje praleidusi vilnietė.

Savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė aiškino, kad tokios eilės susidarė dėl to, kad skiepams senjorai atvyksta gerokai anksčiau numatyto laiko.

„Mes pradėjome šiandien dirbti nuo aštuntos ryto, o senjorai čia ėmė rinktis jau nuo pusės septynių. Tai – gerokai per anksti. „Pfizer“ vakciną šiek tiek užtrunka pasiruošti. Mes ją atsivežame septintą ryto ir reikia šiek tiek laiko, kad vakcina atšiltų. Anksčiau fiziškai negalime startuoti, – aiškino administracios direktorė.

l.Koriznienės teigimu, sostinėje veikiančiuose vakcinavimo centruose šiandien numatyta paskiepyti 3,5 tūkst. žmonių.

Šiandien pasiskiepyti „Pfizer“ vakcina buvo pakviesti sostinės senjorai. Rytoj planuojama vakcinuoti kitų prioritetinių grupių atstovus – mokytojus, abiturientus, dėstytojus, turinčius lėtinių susirgimų asmenis.

Skiepui „Pfizer" vakcina (kitaip – „Comirnaty“, pagaminta „Pfizer-BioNTech“) senjorams numatyta 8730 vietų. Registruotis jie gali rinkdamiesi laiką antradienį ir trečiadienį patogiausioje iš keturių vakcinavimo vietų (Vilniaus miesto savivaldybė (Konstitucijos pr. 3), Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g. 1B), Karoliniškių ir Šeškinės poliklinika).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žmonės laukiantys prie vakcinacijos centro Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žmonės laukiantys prie vakcinacijos centro Vilniuje

Sekmadienį vakare Vilniaus miesto savivaldybė skelbė, kad nuo pirmadienio popietės prasidės nauja registracija –„Pfizer“ vakcina galės skiepytis 55–64 m. vilniečiai.

Tačiau pirmadienį ryte šis sprendimas buvo atšauktas. Patikslinta, kad šios amžiaus grupės asmenų registracija skiepui nuo COVID-19 atidedama dar kelioms dienoms: vakcinavimas prasidės penktadienį, registracija – ketvirtadienį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min