Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 12d. 09:38

Sostinės savivaldybė nuvalė tiek legalius, tiek nelegalius grafičius

Sostinės savivaldybė nuvalė legalius grafičius
Sauliaus Žiūros nuotr. / Sostinės savivaldybė nuvalė legalius grafičius

Sostinės savivaldybė grafičių valymui mieste šįmet skyrė 130 tūkst. eurų, tepliones jau nuvalė nuo Baltojo, Mindaugo bei Geležinio Vilko tiltų, požeminėse pėsčiųjų perėjose prie Panoramos, Europos ir prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro. Savivaldybė per vasarą planuoja sutvarkyti 14 tūkst. kv. m. sienų.

Jau šio mėnesio pabaigoje grafičiai bus pradėti valyti ir sostinės Senamiestyje – nuo pastatų fasadų, tvorų, paminklų, viešojo transporto stotelių ir kitų objektų tepliones planuojama uždažyti iki vidurvasario, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Terlionių atsikrato ir daugiabučių namų fasadai – šįmet sostinės savivaldybė tam skirs 30 tūkst. eurų. Jau nuvalyti keturi daugiabučiai Architektų gatvėje ir po vieną Šimulionio, J.Jasinskio ir Antakalnio gatvėse, artimiausiu metu numatyta grafičius nuvalyti ir nuo daugiau pastatų fasadų daugiabučių rajonuose.

Sauliaus Žiūros nuotr./Sostinės savivaldybė nuvalė legalius grafičius
Sauliaus Žiūros nuotr./Sostinės savivaldybė nuvalė legalius grafičius

Dažnai prie grafičių valymo iniciatyvų prisijungia ir rėmėjai – pernai rėmėjų lėšomis ir pastangomis uždažyta apie 800 kv. m Senamiesčio pastatų sienų, šįmet numatytas rėmimas grafičių valymui – apie 20–40 tūkst. Eur.

Sostinės savivaldybė įpareigojo savivaldybės įstaigas, įmones ir kontroliuojamas bendroves iki liepos 1 d. pačioms nusivalyti nuo pastatų fasadų visus grafičius.

Sauliaus Žiūros nuotr./Sostinės savivaldybė nuvalė legalius grafičius
Sauliaus Žiūros nuotr./Sostinės savivaldybė nuvalė legalius grafičius

Grafičių idėjos gali būti įgyvendinamos gerai matomose vietose ir legaliu būdu – sostinės savivaldybė yra numačiusi penkias grafičių vietas, kuriose piešti galima be jokio leidimo.

Įstatymus pažeidžiantiems ir neleistinose vietose piešiantiems asmenims gresia atsakomybė – įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų už pirmą kartą metuose padarytą nusižengimą, bei nuo 140 iki 600 eurų – už pakartotinumą. Nepilnamečiams nuo 16 metų skiriama pusė sankcijoje nustatytos baudos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min