Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinės savivaldybė suteikė 21 000 elektroninių paslaugų internetu

Vilniaus internetinis puslapis
Vilniaus internetinis puslapis
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinėje per metus pagelbėjama daugiau nei 107 tūkstančių į Savivaldybę užsukusių vilniečių, elektroninių paslaugų internetu suteikiama dar apie 21 000.

Sostinės gyventojai ir juridiniai asmenys dažniausiai internetu teikia pranešimus ir prašymus Savivaldybei, kreipiasi dėl pažymų apie deklaruotą gyvenamąją vietą, teikia valstybinės žemės nuomos mokesčio deklaracijas, užsisako leidimus įrengti išorinę reklamą bei kt.

Populiariausios e. paslaugos – registracija į darželius, leidimai važiuoti didelio gabarito transporto priemonėmis, gyvenamosios vietos deklaravimas, vienkartinė išmoka vaikui.

Palyginus E. paslaugų vartotojų ir bendrą interesantų skaičiaus santykį matyti, kad elektroninių dokumentų naudojimo ir e.pasalaugų vartotojų skaičius Vilniuje per pastaruosius ketverius metus išaugo beveik 8 kartus – jau dabar pasiektas strategijoje 2020 metams užsibrėžtas rodiklis.

Registruoja problemas

Per pastaruosius keletą metų ypač išaugo juridinių asmenų, besinaudojančių e. paslaugomis, skaičius.

Pastebėtas miesto  problemas sostinės gyventojai registruoja internetu – Savivaldybės tinklapyje, skiltyje „Miesto problemos“. Praėjusių metų sostinės problemų el. registro ataskaita rodo, jog dažniausiai vilniečiai atkreipė dėmesį į gatvių priežiūrą ir tvarkymą, eismo organizavimą, aplinkos tvarkymą ir stovėjimo tvarkos pažeidimus mieste. Pranešę apie miesto problemas vilniečiai vėliau internetu gali stebėti, kas yra atsakingas už problemos sprendimą bei pačią problemos sprendimo eigą.

Portale veikia ir yra nuolat tobulinamas interaktyvusis žemėlapis, kuriame galima matyti miesto detaliuosius planus, statybų leidimus, vietinės rinkliavos zonas ir kitą aktualią informaciją.

Įvertinta pasauliniu lygmeniu

Savivaldybės darbuotojai, naudodami elektroninį parašą ir atsisakydami popierinių dokumentų, daugiau kaip  21 proc. sumažino spausdinių kiekį.

Pasauliniame reitinge Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainė įvertinta kaip viena geriausių pasaulyje.

Įdiegė prie 10-metį

Prieš dešimtmetį, tik pradėjus interesantus aptarnauti vieno langelio principu, Vilniaus savivaldybė teikė 4 elektronines paslaugas gyventojams, šiais metais jų yra jau apie 100.

Per 2011-2014 m. laikotarpį jau suteikta apie 52 000 el. paslaugų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min