Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 10d. 13:38

VGTU studentų darbai vėl gaivina Vilniaus parkus ir skverus

Skerspjūtis
Skerspjūtis

Mažiau lankomiems Vilniaus parkams galima įkvėpti gyvybės, kad pėstieji sustotų net ir tose erdvėse, kurias dažnai praeina skubėdami. Tuo įsitikinę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų programos studentai, jau trečius metus organizuojantys kūrybinių intervencijų savaitę „priARTink“.

Praeiviams teigiamų emocijų suteikia K. Sirvydo skverą tyrimo objektu pasirinkusios studentės: „Prancūzparkiu“ neoficialiai vadinamame skvere jos įkurdino Eifelio bokštą ir dėžutę, iš kurios kiekvienas gali išsitraukti prancūzišką dienos citatą. Reformatų parke VGTU studentai pastatė portreto rėmą ir atkūrė žaidimo „Tetris“ fragmentą, taip kviesdami miestiečius užsukti ir nusifotografuoti. Rūdininkų skverą visi praeina neatsisukdami, tad kūrybinio veiksmo autorės sugalvojo praeivius ten užlaikyti, pristatydamos svajonių dėžutę „Dreambox“, ant kurios užrašius ar nupiešus norą, gaunamas patarimas, kaip jį įgyvendinti.

Prisiliesk prie Prancūzijos.
Prisiliesk prie Prancūzijos.

„Kūrybinės intervencijos atskleidžia miesto erdvių potencialą ir sukuria sąlygas draugiškam dialogui su praeiviais. Formuodamos naujas traukos vietas mieste, jos ne tik trumpam atgaivina miesto skverus, parkus, gatves, bet ir kelia klausimą apie šių erdvių vystymo galimybes. Šiandien tai galime stebėti ir Vilniuje – kūrybingos VGTU studentų idėjos miestą pavertė žaidimų laboratorija“, – sakė iniciatyvos kuratorė, miesto antropologė VGTU docentė dr. Jekaterina Lavrinec.

VGTU Miestų studijų paskaitų dalyviai, stebėdami ir analizuodami Vilniaus erdves, aiškinosi, kuo jos pasižymi ir ką jose veikia miestiečiai. Apibendrinę stebėjimo rezultatus, ieškojo kūrybingų ir žaismingų būdų, kaip pakeisti naudojimosi erdvėmis režimus, kaip įtraukti miestiečius į aktyvią veiklą ar paskatinti juos užsukti į rečiau lankomas miesto vietas.

Prisiliesk prie Prancūzijos
Prisiliesk prie Prancūzijos

VGTU studentai, susiskirstę į grupes, Vilniuje pristatė 20 intervencijų. Didžioji dalis kūrybinių intervencijų įgyvendintos miesto centro parkuose, skveruose, gatvėse, kitos – Šeškinėje, Antakalnyje, Užupyje. Studentų darbus galima pamatyti iki spalio 22 d. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:48
00:10
01:32

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min