TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus jaunimo iniciatyva: „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“

Iniciatyva  „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“
Mindaugo Mikulėno nuotr. / Iniciatyva „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Atkeliavus pirmoms rudens dienoms, Vilniaus jaunimo informacijos centras (VJIC) naują rudens sezoną pasitinka išskirtiniu, analogų neturinčiu renginių ciklu „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“. Visą mėnesį VJIC'o patalpose (Konstitucijos pr. 3, Vilnius) gyvens įvairiausios žmonių ir organizacijų istorijos, puošiančios ne tik Vilnių, bet ir visą Lietuvą.

Šį renginių ciklą atidarys ir palaimins Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) – kolektyvas, garsėjantis universalumu, profesionalumu ir menine vaizduote. Būtent šiame renginyje bus sudaryta galimybė išmėginti dirigavimą orkestrui, pamatyti ir pajausti ką reiškia būti dirigentu.

„Dažnam atrodo, kad dirigentas – tiesiog ponas pingvino kostiumu, kuris stovi kaip kokia puošmena, „dėl vaizdo“. Štai ir patikrinsime teoriją praktiškai. Tai tikrai yra patirtis verta milijono“, – pasakoja orkestro direktorės pavaduotoja Dana Podriabinkina-Kalytienė.

Mindaugo Mikulėno nuotr./Iniciatyva  „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“
Mindaugo Mikulėno nuotr./Iniciatyva „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“

Pasak jos, prisidėti prie jaunimui skirtų iniciatyvų ypač paskatino maestro D.Katkaus vykdoma veikla, susijusi su jaunų žmonių tobulėjimu.

Buvimas arti jaunų žmonių skatina bandyti juos suprasti, stengtis dėl jų.

„Orkestre ir dabar groja daug jaunuolių, kai kas mokosi vos antrame bakalauro kurse. Buvimas arti jaunų žmonių skatina bandyti juos suprasti, stengtis dėl jų. Čia tinka banali, bet taikli frazė: „Jaunimas – mūsų ateitis“. Kaip gali prie jam skirtos veiklos neprisidėti?“ – svarsto D.Podriabinkina-Kalytienė. Jos manymu, VJIC renginys yra puiki proga priartėti prie jaunų žmonių ir siekti paprasto, žmogiško kontakto.

„Mes labai džiaugsimės, jei po šio renginio kažkam gims mintis pradėti mokytis groti muzikos instrumentu ar plėsti savo akiratį ir apsilankyti akademinės muzikos koncertuose, gal kažką dvejojantį net įtikinsime rinktis atlikėjo kelią“, – lūkesčiais dalijosi orkestro atstovė.

Ruduo – metams naujoms veikloms. Ne išimtis ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras: šis etapas jam kupinas iššūkių, bet kartu ir daug žadantis, džiaugsmingas, kadangi orkestras išgyvena reorganizacijos laikus: orkestro administracijoje nuo kovo mėnesio dirba nauja entuziastinga direktorė Milda Goštautaitė.

„Džiaugiamės ir tuo, kad vis daugiau orkestro koncertų diriguoja Modestas Barkauskas. Tikimės, kad ateityje Modestas perims didžiąją dalį dirigento funkcijų ir maestro Donatas Katkus turės daugiau laiko ir erdvės savo fixe idėjų įgyvendinimui“, – apie ateities planus pasakojo D.Podriabinkina-Kalytienė.

Mindaugo Mikulėno nuotr./Iniciatyva  „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“
Mindaugo Mikulėno nuotr./Iniciatyva „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“

Artimiausias renginys numatomas rugsėjo 8 dieną: trys Šv. Kristoforo orkestro violončelininkai pasirodys solo su orkestru, atliks teatrališką programą „Violončelių kaukės“, o rugsėjo 24 d. Vyks bendras projektas su Lietuvos žydų bendruomene, Lietuvos žydų religine bendruomene ir Geros valios fondu. Orkestras drauge su Rafailu Karpiu dovanos Vilniui nemokamą koncertą Vilniaus sinagogoje, skiriamą tragiškos žydų genocido, Vilniaus geto likvidavimo dienos minėjimui.

Vienas džiaugsmingesnių ateities projektų, kuriam orkestras uoliai ruošiasi jau dabar – lapkričio mėnesį vyksiantys koncertai su grupe „Colours of Bubbles“. „Tai puikus akademinės ir pramoginės muzikos sintezės pavyzdys. Tikimės kad projektas susilauks ne tik susidomėjimo, bet ir labai teigiamų įvertinimų“, – sakė D.Podriabinkina-Kalytienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min