Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 6d. 15:40

Vilniaus meras kviečia visos Lietuvos jaunimą į šventinę Vasario 16-osios eiseną

Vasario 16-osios eisena Vilniuje
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vasario 16-osios eisena Vilniuje

Sostinė tęsia praėjusiais metais gimusią tradiciją  – vasario 16 dieną suburti tūkstančius moksleivių į šventinę eiseną Vilniaus gatvėmis  – „Lietuvos valstybės keliu“.

Moksleiviai ir jaunimas iš visos Lietuvos vėl kviečiamas į Vilnių švęsti vasario 16-ąją prasmingai ir kūrybingai – aplankyti 16 įdomių ir Lietuvos valstybei svarbių objektų nuo Šventaragio slėnio iki pat Rasų kapinių.

Pernai į eiseną susirinko daugiau kaip 1 000 moksleivių. Šiemet tikimąsi dar daugiau dalyvių ne tik iš Vilniaus, bet ir iš visos Lietuvos.

Eisena prasidės 10 val. Katedros aikštėje prie Gedimino paminklo, baigsis – 11.30 val. prie Vilniaus Rotušė.

„Susirinkime Vasario 16-ąją į Vilniaus Katedros aikštę su trispalvėmis ir savo mokyklų vėliavomis, su būgnais ir kitais mušamaisiais – kad eiti būtų smagu. Eisime keliu, jungiančiu mus su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais“, – laiške, adresuotame visos Lietuvos mokyklų vadovams, rašo sostinės meras Remigijus Šimašius.

Lietuvos valstybės kelias ves Pilies, Didžiąja, Aušros Vartų, Mikalojaus Daukšos ir Rasų gatvėmis iki Rasų kapinių. Iš senosios Lietuvos valstybės centro – iš Šventaragio slėnio, nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras – bus einama pro Si-gnatarų namus, poeto Kazio Bradūno namus, Pranciškaus Skorinos spaustuvę, Didžiojo Vilniaus seimo rūmus, Aušros Vartus į Rasų kapines, prie daktaro Jono Basanavičiaus kapo.

Sauliaus Žiūros nuotr./Vasario 16-osios eisena Vilniuje
Sauliaus Žiūros nuotr./Vasario 16-osios eisena Vilniuje

19.30 val. Vilniaus Katedros aikštėje vilniečiai bus pakviesti į šventinį renginį „Aš tikrai mylių Lietuvą! Vasario 16 – oji“, o vakare nuo 18 iki 22 val. Gedimino pr. atkarpa nuo Katedros iki Vinco Kudirkos aikštės nušvis 16 simbolinių laužų.

Kūrybingai ir prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo dieną eisena „Lietuvos valstybės keliu“ drauge sumanė Vilniaus miesto savivaldybė, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.

Džiugu, kad vasario 16-ąją Trispalvės Vilniuje plevėsuos ne tik eisenoje. Primename, kad Vasario 16 dieną Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ir ant gyvenamųjų namų, valstybės ir savivaldybių institucijų, įmonių, organizacijų ir kt. pastatų. Vėliava turi būti iškeliama valstybinės šventės dieną nuo 7 val. iki 22 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min