Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus miesto vaikai bus mokomi ne tik plaukti, bet ir sieks pasaulio rekordo

Plaukimo pamoka
Plaukimo pamoka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas skendimų prevenciją ir siekdamas mažinti vaikų mirties atvejų, susijusių su mirtinais ir nemirtinais skendimais, skaičių, kartu su baseinu „Olimpinė pradžia“ organizuoja 1–3 klasių moksleiviams vasaros plaukimo mokyklėlę „Super Varlytė“, kurios tikslas – išmokyti vaikus plaukti bei saugaus elgesio vandenyje įgūdžių. Plaukimo pamokos vyks birželio 2–25 d.

Plaukimo pamokų metu vaikai bus mokomi išpūsti orą vandenyje, išsitiesti ir atsispyrus nuo sienelės slinkti vandens paviršiumi gulint ant pilvo ir nugaros. Vaikai bus mokomi plūdumo pratimų, mokysis slinkimo metu ant pilvo ir nugaros atlikti rankų judesius derinant juos su kojų judesiais bei kvėpavimu. Dominuos pagrindiniai du stiliai – laisvasis stilius (kraulis) ir nugara. Taip pat vaikai mokysis atlikti įvairius šuolius į vandenį: starto šuolį, nėrimą galva, šuolį atbulomis, šuolį susirietus ir kt.

Plaukimo pamokų metu vaikai bus mokomi išpūsti orą vandenyje, išsitiesti ir atsispyrus nuo sienelės slinkti vandens paviršiumi gulint ant pilvo ir nugaros. Vaikai bus mokomi plūdumo pratimų, mokysis slinkimo metu ant pilvo ir nugaros atlikti rankų judesius derinant juos su kojų judesiais bei kvėpavimu.

Mokyklėlės plaukimo įgūdžių įtvirtinimą vainikuos „Didžioji pasaulinė plaukimo pamoka“ (The World‘s Largest Swimming LessonTM), kuri vyks birželio 20 d., 17 val. Lietuvos laiku arba 3 pm GMT Grinvičo laiku. Tuo pačiu metu ši pamoka vyks ir kitose pasaulio valstybėse. Šiuo renginiu bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį, kad skendimų galima išvengti.

Šios pasaulinės plaukimo pamokos metu dalyvausime ir sieksime tapti naujojo 5–ojo Guinnesso pasaulio rekordininkais kartu su kitais pasaulio plaukikais, siekdami pranešti pasauliui žinią, jog „Plaukimo pamokos gali išgelbėti gyvybes“.

 „Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos“ renginyje Lietuva, atstovaujama Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir baseino „Olimpinė pradžia“ dalyvaus pirmą kartą.

„Didžioji pasaulinė plaukimo pamoka“ vyks baseine „Olimpinė pradžia“, Skroblų g. 3A, Vilniuje, kuris yra oficialiai registruotas šio renginio šeimininkas.

Nors skendimų galima išvengti, tačiau iki šiol tai išlieka aktuali visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje. Skendimai yra pagrindinė 1–5 m. amžiaus vaikų mirties priežastis ir antroji pagal dažnumą 1–14 m. amžiaus vaikų netyčinių traumų mirties priežastis. 

„Didžiąją pasaulinę plaukimo pamoką“ įkūrė Pasaulio vandens parkų asociacija 2010 m. Tai renginys vienijantis viso pasaulio visuomenę vienam tikslui, – visiems tuo pačiu laiku dalyvaujant plaukimo pamokoje pranešti pasauliui, kaip yra gyvybiškai svarbu, kad kiekvienas vaikas mokėtų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje. Vidutiniškai Lietuvoje per metus netenkama net vienos klasės mokinių. Skendimų galima išvengti – moksliškai įrodyta, kad plaukimo pamokos gali sumažinti vaikų skendimų riziką net 88 proc.

2013 m. „Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos rezultatai buvo puikūs. Joje dalyvavo 32 450 dalyvių iš 13 skirtingų šalių (JAV, Meksikos, Dubajaus, Jungtinės Karalystės ir kt.). Taip buvo pasiektas naujas ketvirtasis pasaulinis Gineso pasaulio rekordas, kuris buvo beveik 40 proc. didesnis nei 2012 m. (pastarajame dalyvavo – 24 873 dalyviai). 

„Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos“ komanda tikisi, kad šiais metais 5–oje iš eilės vyksiančioje „Didžiojoje pasaulinėje plaukimo pamokoje“ dalyvių skaičius bus dar didesnis, apie 50 tūkst.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min