Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 18d. 14:45

Į sostinės darželius nuo rugsėjo nori patekti 12,3 tūkst. vaikų

Antakalnyje atidarytas valstybinis darželis „Žolynas“
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. / Darželis

Į sostinės darželius nuo rugsėjo nori patekti 12,3 tūkst. vaikų – savivaldybė žada plėsti grupes, tačiau, preliminariais duomenimis, savivaldybės įstaigose vietų neužteks apie 5,5 tūkst. darželinukų.

Kaip skelbia savivaldybė, vien naujų prašymų pateikta 8,8 tūkst., dar 3,5 tūkst. vaikų eilėje laukia iš ankstesnių metų. Planuojama, jog laisvų vietų darželiuose nuo rugsėjo bus apie 6,8 tūkstančio.

Pateiktų naujų prašymų skaičius yra didžiausias per pastaruosius metus – pernai tuo pačiu metu buvo pateikta kiek daugiau nei 7,2 tūkst. prašymų.

„Nors tokį rekordinį skaičių darželinukų sutalpinti į 173 įstaigas yra didelis iššūkis, savivaldybė iki rugsėjo 1-osios dienos ketina padidinti naujų vietų skaičių beveik 1500 ir toliau vykdys 4 žingsnių programą, kuria sėkmingai sprendžiama vaikų darželių vietų trūkumo problema“, – rašoma pranešime.

Naujas grupes pirmiausia ketinama formuoti vietoje į pirmąją klasę išėjusių priešmokyklinukų – skaičiuojama, kad tokių vietų bus apie 6000, dar 760 vietų darželiuose bus sukurta papildant naujomis vietomis esamas vaikų grupes.

Du sostinės darželius-mokyklas – „Berželis“ ir „Žiburėlis“ – pertvarkius į lopšelius-darželius ir kiekvienoje sukūrus po penkias naujas grupes, papildomai iš viso bus priimti dar 200 darželinukų. Taip pat iki rugsėjo 1-osios dienos kai kuriuose sostinės darželiuose efektyviau panaudojus esamas patalpas – jas suremontavus ar pertvarkius, į darželių bendruomenę galės įsilieti dar 400–500 vaikų.

Primenama, jog nuo rugsėjo 100 eurų mėnesinė kompensacija bus skiriama visiems vaikams, negavusiems vietos savivaldybės darželiuose, ir parama bus teikiama, iki vaikas gaus vietą įstaigoje. Iki šiol tokia kompensacija buvo skiriama leidžiantiems vaikus į privačius darželius – įsigaliojus joms, savivaldybėje įsteigti 33 nauji privatūs darželiai, juose sukurta 2,5 tūkst. naujų vietų.

Kitąmet savivaldybė žada pastatyti 12 modulinių ir 4 įprastus darželius, pritaikyti darželinukams buvusius Minties vaikų globos namus – taip tikimasi sukurti dar beveik 2,5 tūkst. naujų vietų.

Savivaldybės teigimu, per dvejus metus darželiuose atsirado 3,5 tūkst. naujų vietų.

Iš viso Vilniuje šiais metais nuo rugsėjo darželius lankys apie 28 tūkstančius darželinukų.

Pradedami skelbti priimtieji į Vilniaus darželius

Savivaldybė informuoja, kad vaikai į darželius bus priskiriami artimiausiomis dienomis, apie tai tėvai bus informuojami elektroniniu paštu bei trumposiomis žinutėmis.

Artimiausiomis dienomis vilniečiai tėveliai sulauks žinių apie vaikų priėmimą į darželius. Informacinė sistema iki šio mėnesio pabaigos automatiškai priskirs vaikus į naujas grupes. Apie gautą vietą darželyje tėveliams bus pranešama SMS žinute ir/arba el. paštu, kuriuos nurodė registruodamiesi.

Gavę pranešimą, tėvai turi suskubti apsilankyti darželyje iki birželio 30-osios – raštu pasirašyti, kad vaikas lankys darželį, ir sutvarkyti kitus formalumus, kuriuos numato registracijos į vaikų darželius tvarka: pateikti vaiko gimimo liudijimo kopiją, gydytojų pažymas (jei tokių esama), dirbančių tėvų pažymą, patvirtinančią, kad įstaigos (įmonės) teikiamoje metinėje A klasės išmokų deklaracijoje gyvenamoji vieta nurodyta Vilniaus miesto savivaldybė.

Primintina, kad tėvai (globėjai), negalintys atvykti į darželius dėl pateisinamų priežasčių (ligos, išvykę), apie tai turi būtinai pranešti įstaigos vadovui raštu (elektroniniu pranešimu ar registruotu laišku) iki birželio 30 d.

Laiku nepateikus reikiamų dokumentų ar nepranešus apie pateisinamas priežastis, dėl kurių tėvai negali atvykti, sutartis nesudaroma, prašymai nėra atnaujinami ir tektų vaiką į eilę registruoti iš naujo.

Primename, kad prisijungus prie savivaldybės interneto svetainės galima matyti savo vaiko informaciją.

Kilus klausimams dėl vaiko vietos eilėje ar priskyrimo į darželį, galima skambinti tel. nr. 1664 arba parašyti elektroniniu paštu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min