TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybės nurodymas pašalpininkams turėti sąskaitą banke – teisėtas

Pašalpa
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pašalpa
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą dėl Vilniaus savivaldybės nustatytos socialinių pašalpų mokėjimo tvarkos, įpareigojančios gavėjus turėti sąskaitą banke, pripažino šį administracinį aktą teisėtu.

Teismo išaiškinimo šioje situacijoje paprašė Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje. Vyriausybės atstovui kilo abejonių dėl savivaldybės nustatytoje tvarkoje numatyto tik vieno socialinių pašalpų išmokėjimo būdo. Tam, kad asmuo galėtų gauti socialinę pašalpą, jis turi turėti sąskaitą Lietuvos teritorijoje esančiuose bankuose ar jų skyriuose.

Pasak pareiškėjo, ši tvarka nustatė neproporcingas socialinės pašalpos mokėjimo sąlygas ir apsunkina nepasiturinčių asmenų galimybes gauti socialinę paramą.

Tačiau Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi šią administracinę bylą, priėjo išvadą, tvarka neprieštarauja Viešojo administravimo bei Teisėkūros pagrindų įstatymų nuostatoms.

Teismas pažymi, kad savivaldybės nustatytas vienintelis piniginės socialinės paramos išmokėjimo būdas nėra išimtis Lietuvos teisinėje sistemoje.

Analogiška problema buvo nagrinėjama ir Konstitucinio Teismo nutarime, kuriame konstatuojama, kad toks teisinis reguliavimas kaip atitinkamų išmokų mokėjimas vieninteliu būdu – pervedant į banko sąskaitą yra galimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min