TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus valdžia ketina naikinti papildomas rinkiavas iš darželinukų tėvų

Vilniuje atidarytas naujas vaikų darželis iš modulinių patalpų
Vilniaus savivaldybės nuotr. / Vilniuje atidarytas naujas vaikų darželis iš modulinių patalpų
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės savivaldybės Taryba trečiadienį svarstys svarbų darželinukų tėvams sprendimą – bus siekiama uždrausti įvairias papildomas pinigines rinkliavas darželių grupėse, pakeičiant mokesčio už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse panaudojimo tvarką.

Siūloma nustatyti 0,86 Eur ugdymo mokestį (buvo – 0,72 Eur) visoms šeimoms ir 0,35 Eur (buvo 0,29 Eur) ugdymo mokestį socialiai remtinoms šeimoms už vieną vaiko lankytą darželio dieną (pastariesiems maitinimas lieka nemokamas), o savivaldybė savo ruožtu šiemet padidino finansavimą savivaldybės darželiams, kuris leis ne tik užtikrinti būtiniausius poreikius, bet ir pagerins ugdymo aplinką.

Jei tėvų mokestis padidėtų 6-14 centų, tai savivaldybės asignavimai paslaugų kokybei gerinti šiais metais augs net 4,4 mln. Eur, t.y. 19,3 proc. palyginti su praėjusiais metais.

Kad būtų užtikrintos visos reikalingiausios kokybiškos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo priemonės, savivaldybė šiais metais kiekvienam vaikui skirs po 45 eurus, t.y. pusę reikiamos sumos. Už šiuos pinigus ugdymo įstaigos pirks reikalingiausius kasdienės higienos reikmenis – muilo, tualetinio popieriaus.

Be to, 127 darželiuose bus atnaujintas šeštadalis patalynių komplektų. Viso tikrojo poreikio tai šiemet dar neaprūpins, tačiau planuojamas tęstinumas ir kitąmet.

Tarybai patvirtinus, sprendimas įsigaliotų nuo rugsėjo 1 d.

Mero pavaduotojas Valdas Benkunskas svarstomus ugdymo mokesčio pokyčius pirmiausiai aptarė su tėvų atstovais. Susitikime dalyvavusi asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris” atstovė Rasa Žemaitė išsakė Asociacijos poziciją.

„Džiaugiamės faktu, kad pirmą kartą istorijoje savivaldybė, didindama mokestį tėvams, ir pati žada įsipareigoti prisidėti prie ugdymo darželiuose reikmių tiek pat pagal principą: nupirkai tualetinio ritinėlį, savivalda perka antrą. Taip pat ypač svarbi žinia yra ta, jog duodamas pažadas imtis visų griežtų priemonių toms įstaigoms, kurios vis tik ir toliau bandys naudoti praktikoje rinkliavas.

Juk pakėlus mokestį neįmanoma automatiškai garantuoti, kad lėšų netrūks ir jos nebus leidžiamos algoms ir mokesčiams, o ne tiesiogiai vaikams. Tam reikia labai aktyvios priežiūros“, – pastebėjo R.Žemaitė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min