Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus valdžia svarsto skirti kompensacijas tėvams, kurių vaikai nepateko į darželius, jei šie samdytų auklę

Auklė
123rf.com / Auklė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto taryba svarsto skirti po 100 eurų kompensaciją kas mėnesį ne tik vaikams, einantiems į privačius darželius, bet ir tiems vilniečiams, kurių 2–6 metų amžiaus vaikai  jau metus ir ilgiau negauna vietų valstybiniuose darželiuose. 100 eurų paramą galėtų gauti ir dirbantys tėvai, samdantys legaliai dirbančias aukles.

„Šis finansavimas būtų užtikrintas tol, kol vaikas gaus vietą valstybiniame arba privačiame darželyje“, – siūlomą naują tvarką aiškina Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kompensacija būtų skiriama tiems, kurie vietos darželyje laukia ne mažiau nei vienus metus (praėjusius nuo prašyme nurodytos lankymo datos) ir nelanko kito privataus arba valstybinio darželio. Toks terminas siūlomas dėl to, kad yra tikimybė, jog vaikas gaus darželį per pirmus metus nuo prašymo pateikimo datos.

Paramą siūloma skirti tik tiems vilniečiams tėvams, kurie savo ir vaiko gyvenamąją vietą metus ir ilgiau yra deklaravę Vilniuje.

Jei vaiką augina vienas iš tėvų – jo bei vaiko gyvenamoji vieta turės būti deklaruota Vilniuje ne mažiau nei vienus metus. Mažindama laukiančiųjų į darželius eilę, savivaldybė taip pat skatins Vilniaus gyventojus deklaruoti savo gyvenamąją vietą Vilniaus miesto savivaldybėje.

100 eurų kompensaciją tėvams, samdantiems aukles, siūloma skirti, kai vaiką prižiūri žmogus, įsigijęs verslo liudijimą ar kitaip įteisinę veiklą teikdamas auklėjimo paslaugas.

Nuo praėjusių metų rugsėjo 1-osios iki 2016 m. rugpjūčio 31 d. iš savivaldybės biudžeto 100 Eur kompensacijoms skirta 5 mln. 287,2 tūkst. Eur. Skaičiuojama, kad išplėtus gaunančių 100 Eur kompensaciją sąrašą, savivaldybei per metus tai kainuotų dar apie 4 mln. eurų.

Vilniaus mieste taip pat sumažinta verslo liudijimų kaina Vilniaus teritorijoje dirbančioms auklėms – nuo 350 iki 1 euro. 2015 metais vos 86 auklės dirbo legaliai pagal verslo liudijimus, o įvedus lengvatą, iki šio rudens buvo išduoti jau daugiau kaip 200 verslo liudijimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min