Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 15:43

Vilniuje atsiras Belgų, Šveicarų, Medonešio, Riešutynės, Kiminų, Plynės, Lukos ir Knygnešių gatvės

Vilniaus senamiestis
Vilniaus gatvė

Vilniaus miesto tarybos sprendimu, Naujojoje Vilnioje šešioms bevardėms gatvėms suteiktas Belgų, Šveicarų, Medonešio, Riešutynės, Kiminų, Plynės pavadinimai. Paneriuose atsiras Lukos, Pilaitėje – Knygnešių gatvės.

Naujojoje Vilnioje Belgų ir Šveicarų gatvių pavadinimai suteikti pagal šio kvartalo kitų gatvių pavadinimus, siejamus su Europos tautomis (Švedų g., Suomių g. ir kt.).

Prie A.Kojelavičiaus gatvės suprojektuotame kvartale naujos gatvės bus pavadintos Riešutynės ir Medonešio pavadinimais, o ties Arimų gatve suprojektuotuose kvartaluose naujos gatvės bus pavadintos Kiminų ir Plynės pavadinimais.

Panerių seniūnijoje ties Vilkiškės ir Sangrūdos gatvių sankirta naujai gatvei bus suteiktas Lukos vardas. Šalia šios naujos gatvės jau yra ežero pavadinimu pavadinta Galvės gatvė. O būtent Lukos ežeras, esantis Trakų rajone, ir susijungia su Galvės ir Nerespinkos ežerais.

Pilaitės seniūnijoje bevardei gatvei atšakoje nuo Kriaučiūnų gatvės suteiktas Knygnešių pavadinimas, siekiant priminti apie XIX a. Lietuvos knygnešius, kurie kovojo su carinės Rusijos vykdytu lietuviškos spaudos ir raidyno draudimu.

Taip pat Vilniaus miesto taryba patikslino dvidešimties gatvių ašines linijas Naujojoje Vilnioje, Antakalnyje ir Pilaitėje.  Naujojoje Vilnioje patikslintas Arimų, Arimų Sodų 5-osios, J.Urbšio gatvių, Antakalnyje – Filaretų, Rokantiškių Sodų 14-osios, Rokantiškių Sodų 15-osios, Rokantiškių Sodų 16-osios, Rokantiškių Sodų 17-osios, o Pilaitės seniūnijoje – Pilaitės Sodų 2-sios, Pilaitės Sodų 4-osios, Pilaitės Sodų 6-osios, J.Bretkūno, Rusnės, Katyčių, Gilijos, Ventės, Danės, J.Zauerveino, I.Simonaitytės, M.Jankaus gatvių ašinės linijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

01:28
01:40
00:14

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min