TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje bus įrengtas japoniškas sodas

Japoniškas sodas
japangarden.lt nuotr. / Japoniškas sodas. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarp Geležinio vilko ir Žalgirio gatvių kuriamo Japoniško sodo projektavimo užduoties parengimu, projektavimo darbų konkurso rengimu, projektavimo darbų valdymu, rangos darbų konkurso rengimu, statybų valdymu, technine priežiūra bei kontrole rūpinsis įmonė „Sweco Lietuva“, kuri su VšĮ „Vilniaus japoniškas sodas“ pasirašė techninio projekto valdymo paslaugų teikimo sutartį.

Tikimasi, kad sodas apleistoje 5 hektarų ploto teritorijoje tarp Geležinio vilko ir Žalgirio gatvių bus įkurtas 2016 metais.

„Esame laimingi, kad VšĮ „Vilniaus japoniškas sodas“ pasirinko mus savo partneriais. Tikime jų vizija ir dėsime visas pastangas, kad ji taptų realybe laiku, kaip numatyta projekto planuose. Dabar svarbiausia, kad ši iniciatyva įgauna pagreitį ir matome vis daugiau apčiuopiamų rezultatų“, – sakė  „Sweco Lietuva“ prezidentas Artūras Abromavičius.

Galimybe prisidėti prie Vilniaus japoniško sodo kūrimo džiaugiasi ir bendrovės „Sweco Lietuva“ vyr. architektas-urbanistas Mindaugas Pakalnis, kuruosiantis projekto architektūrinius, urbanistinius ir kraštovaizdžio formavimo sprendinius.

Manau, tai yra puiki galimybė suteikti Vilniui, ypač jo naujai besiformuojančiai centro daliai daugiau išskirtinumo ir patrauklumo.

„Manau, tai yra puiki galimybė suteikti Vilniui, ypač jo naujai besiformuojančiai centro daliai daugiau išskirtinumo ir patrauklumo. Kraštovaizdžio architektūra, sodai ir parkai sovietmečiu nebuvo stiprioji tiek Vilniaus, tiek ir kitų Lietuvos miestų pusė. Šiuo metu daug dėmesio skiriama istorinių miesto želdynų, dvarų parkų atgaivinimui. Džiugu, kad šis sąrašas pasipildys formuojamu želdynu naujai kuriamoje miesto dalyje. Tikiu, kad japoniškas sodas suteiks naują kokybę miesto centrui, puikiai tiks vis labiau atgimstančiai daugiakultūrio miesto dvasiai. Kartu tai didžiulė galimybė ir neeilinis iššūkis mūsų naujajai kraštovaizdžio architektų kartai“, – teigė M. Pakalnis.

VšĮ „Vilniaus japoniškas sodas“ direktorė Laimutė Velionaitė sakė, kad dabar, kai sutartis su patikimais partneriais pasirašyta, galima susikoncentruoti į investicinio projekto rengimą ir investuotojų paiešką.

„Tai dar vienas labai svarbus žingsnis, kurį privalome žengti sklandžiai ir užtikrintai. Be to, neturime delsti, nes suplanuota, kad sodo kraštovaizdžio formavimo darbai bus pradėti jau kitais metais“, – paaiškino VšĮ „Vilniaus japoniškas sodas“ vadovė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min