Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 27d. 14:13

Vilniuje per metus padaugėjo 7,5 tūkst. daugiau gyventojų 

694-ojo Vilniaus gimtadienio rytas
Sauliaus Žiūros nuotr. / 694-ojo Vilniaus gimtadienio rytas

2016-ais metais savo gyvenamąją vietą Vilniuje deklaravo 7 tūkst. 503 gyventojai. Dabar sostinėje gyvena daugiau kaip 620 tūkst. žmonių.

„Džiaugiuosi, kad visame Baltijos šalių regione Vilnius yra vienas sparčiausiai augančių miestų. Gražėja ir auga ne tik centras, bet ir kiti Vilniaus rajonai – Verkiai, Antakalnis, Lazdynai ar Pilaitė. Smagu, kad ir į toliau nuo centro įsikūrusius rajonus atsikrausto vis daugiau žmonių, kurie kuria gyvą ir jauną miestą. Mano tikslas – kad visi vilniečiai gyventų jaukioje, gražioje ir sutvarkytoje aplinkoje“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Labiausiai „išaugęs“ Vilniaus rajonas – Verkiai. Jame per 2016 metus savo gyvenamąją vietą deklaravo 1 655 gyventojai. Kiti labiausiai augantys sostinės rajonai – Naujoji Vilnia, Pašilaičiai, Antakalnis. Juose per metus – net apie tūkstančiu gyventojų daugiau.

Šiuo metu Vilniuje savo gyvenamąją vietą yra deklaravę daugiau kaip pusė milijono gyventojų – 574 tūkst. 221, nors prie sostinės sveikatos įstaigų „prisirašiusių“ skaičius gerokai didesnis – 622 543 žmonės.

Tai reiškia, kad yra dar daugiau nei 48 tūkst. gyventojų, kurie savo gyvenamąją vietą deklaravę kituose miestuose, nors faktiškai gyvena Vilniuje. Jeigu visi šie gyventojai prisideklaruotų Vilniuje, į miesto biudžetą per metus „įplauktų“ apie 17 mln. Eur. Už tokią sumą Vilnius galėtų pastatyti apie 8 modulinius darželius, kuriuose sutilptų apie 1 600 mažųjų vilniečių.

Jūsų GPM dalis atiteks Vilniaus miestui, jei deklaruosite savo gyvenamą vietą sostinėje. Primename, kad dabar tai padaryti – daug paprasčiau. Visus atsakymus rasite ČIA.

Temos: 1 deklaracija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min