Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 7d. 13:25

Vilnius susigiminiavo su Lvovu – pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Vilniaus ir Lvovo merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį
Vilniaus sav. nuotr. / Vilniaus ir Lvovo merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Penktadienį Rotušėje Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas ir Lvovo (Ukraina) meras Andrijus Sadovas miestų tarybų vardu pasirašė Vilniaus ir Lvovo bendradarbiavimo sutartį.

„Šiandien mes ypač laimingi, kad pasirašėme sutartį su Lvovu. Aš įsitikinęs, kad esama padėtis Ukrainoje greitai pasikeis į gerąją pusę. Mūsų bendradarbiavimas ir draugystė gali būti geru pavyzdžiu besivaidijančioms valstybėms“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Vilnius ir Lvovas, Lietuva – Ukraina. Tai labai panašūs miestai, panašios šalys. Bet, svarbiausia, kad tai laisvi miestai, kuriuose gyvena laisvi žmonės, laisvi gyventojai, kurie gali kurti laisvą gyvenimą. Sutartį pasirašome mūsų tautos dainiaus – Taraso Ševčenkos 200-ųjų gimimo metinių sukakties metais. Čia jis gyveno, kūrė, rašė apie Vilnių“, – po sutarties pasirašymo kalbėjo A.Sadovyj.

Sutarties pasirašymu miestai įsipareigojo plėtoti draugiškus dalykinius santykius, ypač senamiesčių išsaugojimo ir UNESCO istorinio paveldo valdymo srityse. Taip pat bus siekiama nuolat stiprinti draugiškus tarpvalstybinius ryšius, ieškoti būdų efektyviau išnaudoti turimas ekonomines ir kultūrines galimybes. Bendradarbiavimas bus skatinamas mokslo ir technikos, švietimo,  meno ir kultūros, turizmo ir sporto, aplinkosaugos, sveikatos, energetikos, transporto ir kitose miestams svarbiose srityse.

Miestai taip pat įsipareigojo dalytis patirtimi ir skleisti informaciją apie bendradarbiavimą.

Lvovo miesto delegacija penktadienį ryte taip pat lankėsi Antakalnio kapinėse kur prie paminklo „Pieta“ pagerbė žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.

Po sutarties pasirašymo 13 val. merai aplankė Kaziuko mugę, o 13.30 val. – Viduramžių miestelio atidarymo šventę.

14.30 val. prie Karoliniškių poliklinikos (L.Asanavičiūtės g. 27a) A.Zuokas ir Agnė Zuokienė Vilniaus miesto ir visos Lietuvos vardu Lvovo delegacijai įteikia mobilią kliniką, kuri, esant reikalui, gali būti naudojama kaip operacinė.

Lvovas ketvirtasis Ukrainos miestas, su kuriuo susigiminiavo Vilnius. Lietuvos sostinė jau yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su Kijevu, Donecku ir Dnepropetrovsku. Iš viso Vilnius yra sudaręs 34 bendradarbiavimo sutartis su įvairiais pasaulio miestais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min