Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žalieji pasipiktinę: Vilniaus Šermukšnių gatvėje išpjauti medžiai, kuriuose kabėjo inkilai ir perėjo paukščiai

Šermukšnių g. medžiai
Lietuvos žaliųjų partijos nuotr. / Šermukšnių g. medžiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio rytą Vilniaus Šermukšnių gatvėje buvo išpjauti medžiai. Ši gatvė yra viena iš kelių, šiemet sostinėje remontuojamų, tad ir medžiai išpjauti ruošiantis šiems darbams. Tačiau Lietuvos žaliųjų partija išplatino pranešimą, kuriame pasmerkė savivaldybės leidimą „brutaliai išpjauti“ visą Šermukšnių gatvėje buvusią liepų alėją.

Kaip teigia pranešime Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys, nei savivaldybė, nei Vilniaus aplinkos apsaugos agentūra, atsakydamos į prašymą paaiškinti medžių pjovimo motyvus, ne tik nepateikė jokių atsakingų institucijų išrašų, jog medžiai yra prastos būklės, bet ir neatsiklausė aplinkinių gyventojų.

Piktinasi, kad neklausta gyventojų

„Šiandien, pamatę nupjautus medžius, į partiją nuo pat ankstyvos ryto skambino Šermukšnių gatvės gyventojai bei čia įsikūrusių įmonių darbuotojai. Vietos gyventojai pasipiktinę, kad savivaldybė ne tik neatsiklausė gyventojų nuomonės, bet ir nepaisė vietos bendruomenės prašymo palikti Šermukšnių gatvėje buvusią liepų alėją kaip apsaugą nuo miesto taršos ir triukšmo. Visiškai neadekvačiai skamba ketinimas vietoje pašalintų 44 liepų atsodinti 30 šermukšnių, kurie neturės tokios apsauginės funkcijos, kokią turėjo augusios liepos. Brutalus sveikų medžių išpjovimas ir ketinimas jų vietoje sodinti brangius, ne lietuviškų veislių medžius ir kitus augalus leidžia įtarti ir galimas korupcines schemas, panaudojant miesto lėšas“, – sakė L. Balsys.

Visiškai neadekvačiai skamba ketinimas vietoje 44 liepų atsodinti 30 šermukšnių, kurie neturės tokios apsauginės funkcijos, kokią turėjo augusios liepos. Brutalus sveikų medžių išpjovimas ir ketinimas jų vietoje sodinti brangius, ne lietuviškų veislių medžius leidžia įtarti ir galimas korupcines schemas, panaudojant miesto lėšas, – sakė L. Balsys.

L.Balsio teigimu, priimant sprendimus dėl bet kokių miesto pertvarkos projektų, susijusių su neigiamu poveikiu aplinkai, žmonių sveikatai, vietos gyventojai ne tik turi būti apie juos informuojami, bet ir įtraukiame į šių sprendimų priėmimą.

Išpjaunant Šermukšnių gatvėje esančius medžius nepasigailėta ir tų medžių, kuriuose nuo ankstyvo pavasario kabėjo inkilai.

„Šiuo metu kaip tik yra paukščių perėjimo metas, todėl toks medžių išpjovimas su visais inkilais yra protu nepaaiškinamas. Prie šių inkilų ne kartą esu matęs priskrendančius paukščius, kurie maitino juose išsiritusius jauniklius. Šiuo metu juose galėjo perėti didžiosios zylės, mėlynosios zylės, bukučiai, margasparnės musinukės, todėl toks neatsakingas medžių išpjovimas su visais juose buvusiais inkilais galėjo sunaikinti visas juose buvusias paukščių jauniklių vadas“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos bei Lietuvos ornitologų draugijos narys Laurynas Okockis.

Medžiai buvo sergantys

Vilniaus savivaldybė savo sprendimą leisti pjauti medžius Šermukšnių gatvėje sugebėjo paaiškinti tik trečiadienio rytą. Išplatintame pranešime teigiama, kad čia vietoj sergančių ir pavojų keliančių liepų bus pasodinta 30 šermukšnių. „Vilniaus energija“ taip pat šioje gatvėje pradėjo šilumos trasos keitimo darbus. Avarinės būklės, susidėvėjusi, nuolat remontuota daugiau nei 30 metų šilumos trasa bus pakeista nauja. Vilniaus miesto savivaldybė taip pat atnaujins pėsčiųjų zoną – bus nauja danga, šviestuvai, suoliukai, šiukšlių dėžės.

„Vykdant remonto darbus bus pašalintos senos, sergančios liepos, o vietoj jų bus pasodinta 30 švedinių šermukšnių (Sorbus intermedia), kurie, skirtingai negu paprastieji šermukšniai, yra labiau tinkami augti miesto sąlygomis, yra nereiklūs dirvožemiui, be to įprasmins tikrąjį Šermukšnių gatvės pavadinimą“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Želdynų poskyrio vyr. specialistė Giedrė Čeponytė.

Želdynų specialistai nustatė, kad šioje gatvėje augančios liepos yra sergančios, kadaise netinkamai nugenėtos, tarp jų buvo statomi automobiliai, todėl yra žievės pažeidimų. Jos taip pat kelia pavojų aplinkiniams, kilus stipresniam vėjui gali griūti ir sužaloti žmones ar apgadinti transporto priemones. Šilumos trasos keitimo darbus planuojama pabaigti per tris mėnesius, o rudenį pasodinti medžius. 

Tai ne pirmas Vilniaus savivaldybės sprendimas išpjauti medžius, sulaukęs kritikos. Šį pavasarį medžių neliko ir Žvejų gatvėje šalia Neries bei Vasario 16-osios gatvėje. Čia liepos jau atsodintos jaunomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min