Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 18d. 17:46

Jiesios pažintinis takas: įspūdingo grožio atodangos ir Jiesios upės vingiai

Jiesios kraštovaizdžio draustinis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Jiesios kraštovaizdžio draustinis

Net ir daliai kauniečių tikriausiai nežinoma, kad miesto pietinėje dalyje esančiame Jiesios draustinyje yra nuostabi gamtos pažinimo ir pasivaikščiojimo vieta. Kviečiame pasigrožėti vaizdais foto galerijoje, o esant galimybei – apsilankyti bei savo akimis jį pamatyti.

Jiesios kraštovaizdžio draustinis

  • Jiesios kraštovaizdžio draustinis – saugoma teritorija Kauno rajone ir Kauno miesto pietinėje dalyje. Draustinis apima Jiesios upės žemupio slėnį. Plotas 410 ha (iš jų 176 ha priklauso Kauno miestui).
  • Draustinyje saugomos vaizdžios Jiesios pakrančių atodangos, atveriančios kreidos ir kvartero periodo uolienas, taip pat eroziniai šlaitai ir krantai. Į draustinio teritoriją patenka ir Napoleono kalnas, stūksantis šalia Jiesios ir Nemuno santakos.
  • Jiesios pažintinis takas (apie 2 km) yra nutiestas Jiesios kraštovaizdžio draustinyje.
  • Draustinio teritorijoje auga reti ir saugomi augalai – gebenė lipikė, tuščiaviduris rūtenis, tarpinis rūtenis, klumpaitė, lieknoji plukė, mažoji vištapienė, plačialapė gegūnė, didysis asiūklis, žirnialapis vikis, didžioji dantenė, didysis putelis, gležnalapė nertis, gegužraibė, kompasinė salota, raudonžiedis žalčialunkis, paprastasis sausažiedis, paprastasis burbulis, mėlynasis palemonas ir kt.
  • Slėnyje gyvena reta vabzdžių rūšis – kalninė apsiuva, yra elniaragių, puošniažygių, juodųjų apolonų, kalninių cikadų. Gyvena apie 50 paukščių rūšių, yra šikšnosparnių, žalčių, kiaunių, lazdyninių miegapelių, stirnų, šernų.
Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min