Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 12d. 10:56

Vilniaus užtvankos, pastojančios kelią migruojančioms lašišoms

Mūrinės vokės užtvanka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Mūrinės vokės užtvanka

Vilnelė, Vokė - tai upės, kuriomis kiekvieną pavasarį migruoja lašišos. Laimei, šių žuvų ištekliai pastaraisiais metais pakankamai atsistatė, tačiau jie galėtų būti dar gausesni, jei lašišos turėtų atvirus kelius. Nedideles upes vien Vilniaus teritorijoje juosia po dvi užtvankas.

Europos Sąjungos aplinkosaugos agentūra ką tik paskelbė tyrimą „Vandens būklės ataskaita 2018“. Jame rašoma, kad 40 proc. Europos upių vandenų yra užtvenkti. 38 proc. yra užteršti fosforu, nitratais, pesticidais ir kitomis cheminėmis medžiagomis, į upes atitekančiomis iš žemės ūkio teritorijų.

Europos aplinkos agentūros vykdantysis direktorius Hansas Bruyninckxas pabrėžė, jog turime dėti visas pastangas, kad upių vandenys būtų švarūs ir galėtų laisvai tekėti. Nuo to priklauso jūrų vandens būklė, o galiausiai – ir mūsų sveikata (nes maitinamės žuvimi).

Grigiškėse sutikti vietos gyventojai piktinosi, kad dėl užtvankos tvenkinys yra labai nusekęs, o vanduo – itin nešvarus. Kaip šiandien atrodo Vilniaus užtvankos ir vanduo prie jų galite pamatyti 15min nuotraukų galerijojje:

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min