Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 21d. 16:53

Žagarės regioninis parkas: ilgiausias takas per pelkę ir istorinės miesto gatvelės

Miknaičių ežeras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Miknaičių ežeras

Žagarės regioninis parkas – vieta, kurią bent kartą gyvenime aplankyti turėtų kiekvienas besidomintis šalies istorija ir gamta. Parko administracija siūlo net 9 turistinius, vienas už kitą įdomesnius maršrutus.

Jeigu nusprendėte apsilankyti Žagarės regioniniame parke, būtinai pasivaikščiokite rekordiškai ilgu, beveik 3 km ilgio pelkėje įrengtu mediniu taku. Viso Mūšos tyrelio pažintino tako ilgis net 7,5 km, tačiau užburiantys aukštapelkės vaizdai neleis pavargti – šią vietą norėsis aplankyti dar kartą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mūšos tyrelio pažintinis takas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mūšos tyrelio pažintinis takas

„Gamtos turtų kelią“ pasirinkę lankytojai galės daugiau sužinoti apie gamtines parko vertybes ir pasivaikščioti įspūdingu, ledyno suformuotu Žagarės ozu, taip pat mišku, kuriame galima sutikti tauriųjų elnių, o ištroškę galės atsigaivinti unikaliame Švedpolio šaltinyje. Taip pat neužmirškite nueiti prie žymiosios Žagarės dolomitinės atodangos.

Į regioninį parką atvykę istorijos mėgėjai taip pat nenusivils. Aplankius Žagarės dvarą galima užsukti apžiūrėti vietinių „bliūdu“ vadinamą užtvanką, pasivaikščioti istorinėmis miestelio gatvėmis, pasigrožėti autentiška Šv.Petro ir Povilo bažnyčia bei ant piliakalnio pastatyta medine koplyčia.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Senoji Žagarė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Senoji Žagarė

Iki Antrojo pasaulinio karo Žagarėje klestėjo žydų kultūrinis gyvenimas – iš čia kilę žymūs Talmudo tyrinėtojai, rabinai, menininkai ir mokslininkai. Susipažinti su miestelio ir čia gyvenusiųjų istorija patogu pasirinkus žydų kultūros paveldo maršrutą.

Žvelgaičio tvenkinio ir karjerų pašonėje įrengtos net 22 poilsiavietės, kuriose atsikvėpus verta užkopti į apžvalgos bokštus ir akimis dar kartą pasigrožėti nepakartojamais Žagarės regioninio parko vaizdais.

Žagarės regioninis parkas fotografo akimis:

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min