Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 8d. 06:00

„Ąžuolyno meškučių cirkas“ prašo išmaldos

Ąžuolyno meškučių cirkas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ąžuolyno meškučių cirkas

Kauno politikus pasiekęs prieštaringai vertinamo „Ąžuolyno meškučių cirko“ vadovo prašymas įstaigą atleisti nuo žemės nuomos mokesčio kitą savaitę bus svarstomas miesto tarybos posėdyje.

Cirko vadovas Nikolajus Zobovas kreipėsi į miesto savivaldybę prašydamas jo vadovaujamą viešąją įstaigą visiškai atleisti nuo žemės nuomos mokesčio už 2010 m. „Ąžuolyno meškučių cirkas“ į savivaldybės kasą nėra sumokėjęs 2 440 Lt. Aiškindamas šio prašymo motyvus, N.Zobovas tikino praėjusiais metais patyręs beveik 80 tūkst. Lt nuostolių.

Nuskurdino skyrybos

„Mano skyrybos su žmona mano gyvūnėlių teatrui labai pakenkė. Visus užsakymus pasiglemžė Agnė (buvusi žmona, – red. past.), man dabar labai sunkus metas. Be pagalbos mes sužlugtume“, – teigė N.Zobovas.

Kadangi Kauno miesto savivaldybė yra viena iš „Ąžuolyno meškučių cirko“ steigėjų, o šiai įstaigai miesto valdžia pernai nebuvo suteikusi jokių lengvatų, Mokesčių lengvatų teikimo taisyklės cirką atleisti nuo žemės nuomos mokesčio leidžia.

„N.Zobovo prašymas atitinka visus reikalavimus“, – patikino savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Algimantas Laucius, pabrėžęs, kad pastarąjį kartą nuo žemės nuomos mokesčio „Ąžuolyno meškučių cirkas“ buvo atleistas 2008 metais.

Prasta reputacija

„Visų pirma, tas žmogus yra susikompromitavęs ir prieš žmones, ir prieš gyvūnus. Aš manau, kad jo veikla nėra skaidri. Jam buvo duota daugybė pastabų dėl netinkamų gyvūnų laikymo sąlygų, bet jis tik paklausydavo ir nieko nedarydavo. Mes visi mokame mokesčius. Kodėl jis turi būti atleistas?“ – N.Zobovo prašymu piktinosi Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas Vytautas Gustaitis.

„Ąžuolyno meškučių cirkas“ dėl netinkamų gyvūnų laikymo sąlygų ne kartą buvo sulaukęs gyvūnų globėjų organizacijų priekaištų. 2008 m. pradžioje N.Zobovo vadovaujamo cirko teritorijoje laikoma meška, ištrūkusi iš narvo, užpuolė sargę ir jos vos neužmušė. Praėjusių metų pabaigoje bylą išnagrinėjęs Kauno miesto apylinkės teismas N.Zobovą nuteisė 3 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams.

Prieš mėnesį Kauno apygardos teismas šią bausmę pakeitė švelnesne – cirko vadovui buvo skirta 100 valandų neatlygintinų darbų. Be to, N.Zobovas buvo įpareigotas nuo meškos nukentėjusiai buvusiai savo darbuotojai sumokėti 50 tūkst. Lt kompensaciją už patirtą moralinę žalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min