Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 4d. 15:23

Į Lietuvą atklydusio pelikano likimą spręs ministerijos klerkai

Rožinis pelikanas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rožinis pelikanas.

Lietuvoje – itin retas svečias. Į Rokiškio rajone esančią nuošalią sodybą sekmadienį užklydęs paprastai šiltuose kraštuose gyvenantis rožinis pelikanas atsidūrė Kauno gyvūnų globėjų rankose.

Gyvūnų globėjų asociacijos specialistai, sekmadienį sulaukę žinių, jog vienoje Rokiškio apylinkėse esančioje sodyboje ten gyvenanti moteris savo kieme aptiko kartu su jos vištomis vaikštinėjantį pelikaną, iš pradžių tik skaniai pasijuokė. Tačiau pakalbėję su Tytelių kaime gyvenančia Janina Donelaitiene, Kaune dirbantys gyvūnų globėjai nutarė vykti į netoli Lietuvos ir Latvijos pasienio esantį kaimą.

„Tiesa, visa šia istorija galutinai patikėjau tik ten nuvažiavusi ir pelikaną paėmusi į rankas“, – tvirtino Gyvūnų globėjų asociacijos specialistė Lolita Grėblikienė.

Ėda tik gyvą žuvį

Tą pačią dieną šiltuose kraštuose gyvenantį gyvūną apžiūrėjo ornitologai. Pasvėrus paukštį, paaiškėjo, jog paklydėlis sveria tik kiek daugiau nei 5 kg. Pasak ornitologų, paprastai suaugusių pelikanų svoris siekia 10–11 kg.

„Mes pabandėme jį pašerti, davėme visokiausios žuvies, bet jis viską išspjovė. Paaiškėjo, jog jam tinka tik gyvos žuvys. Kai jis gavo tokių, tai visokius šokius prieš tą žuvį šoko“, – šypsojosi L.Grėblikienė.

Lauks klerkų sprendimo

Šiuo metu pelikanas laikinai apgyvendintas Ringaudų miestelyje veikiančiame gyvūnų viešbutyje. Suaugę pelikanai per dieną suėda nuo 1 iki 1,5 kg gyvos žuvies.

„Dabar svarbiausia paukštį pastatyti ant kojų ir jam priauginti svorio. Vėliau lauksime Aplinkos ministerijos sprendimo“, – patikino L.Grėblikienė.

Lietuvoje – itin retas svečias

Per pastaruosius dvidešimt metų į Lietuvą rožiniai pelikanai buvo užklydę tik kelis kartus. Šie įspūdingus snapus ir iki 2 metrų ilgio sparnus turintys paukščiai paprastai gyvena sekliose Juodosios, Kaspijos bei Azovo jūrų pakrantėse bei upių deltose.

Šie paukščiai taip pat aptinkami šiaurinėje Afrikoje bei Pietų Azijoje. Pelikanų genčiai priklauso 8 rūšys. Iš jų tik rožiniai pelikanai yra užklydę į Lietuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min