Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 7d. 16:54

Nuotraukose atskleista, kaip gyvūnai mato pasaulį

Šuo
Fotolia nuotr. / Šuo

Tikriausiai ne naujiena, kad gyvūnai pasaulį mato visiškai kitaip nei žmonės, tačiau iki šiol nebuvo aišku, ką tiksliai jie mato.

Parodoje eksponuojamas nuotraukas rasite paspaudę čia.

Naujoje parodoje pasauliui pagaliau nuspręsta atskleisti, ką mato mūsų augintiniai ir kiti gyvūnai žiūrėdami į mus ar vienas į kitą. Šios idėjos sumanytojai, remdamiesi neseniai atliktais gyvūnų matymo tyrimais, padarė keletą nuotraukų ir naudodamiesi nuotraukų redagavimo programa pakeitė jų spalvas, – praneša „The Dailymail“.

Daugelis gyvūnų, pavyzdžiui, gali matyti ultravioletines spalvas, kurių neskiria žmogaus akis, būtent dėl to gyvūnams mūsų pasaulis atrodo visiškai kitaip.

Štai paukščių regėjimas taip pat yra kur kas geresnis nei žmogaus, daugelis sparnuotųjų gali matyti šimtus kartų daugiau spalvų nei žmogus.

Mokslininkų manymu, nepaprastai svarbu, suprasti, kaip pasaulį mato gyvūnai, mat tai galėtų padėti suprasti jų elgesį. Gyvūnų matoma spalvų gama yra vienas ryškiausių evoliucijos pavyzdžių. Vis dėlto gyvūnų matoma spalvų gama žmonėms gali ir neišeiti į naudą, nes spalvas jie naudoja kaip bendravimo priemonę ir kartu kaip būdą apsisaugoti nuo priešų ar įsibrovėlių.

„Žmonės įsivaizduoja, kad pasaulyje egzistuoja tik tokios spalvos, kokias jie mato. Tai klaidingas įsitikinimas, gyvūnai pasaulį mato visiškai kitaip, o ir jų matoma spalvų gama neretai yra kur kas platesnė nei mūsų. Kai kurie gyvūnai, pavyzdžiui, mato ultravioletinę ar poliarizuotą šviesą, kiti sugeba atskirti kur kas daugiau atspalvių nei žmogus. Žinoma, yra ir tokių gyvūnų, kurių spalvų matymo spektras yra kur kas mažesnis nei mūsų“, – pastebėjimais dalijasi Linkolno universiteto profesorius Tomas Pike'as.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min