TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltajame sąraše – ir Lietuvos laivai

Pagal saugią laivybą Lietuvos laivai pateko į geriausiųjų sąrašą.
15min.lt nuotr. / Pagal saugią laivybą Lietuvos laivai pateko į geriausiųjų sąrašą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Uostamiestis gali pasigirti, kad Lietuva pirmą kartą pateko į baltąjį laivybos sąrašą.

Pirmadienį buvo patvirtinti nauji valstybių vėliavų baltasis, pilkasis ir juodasis sąrašai.  Šie sąrašai parodo, kokio lygio saugios laivybos atžvilgiu yra į tam tikrą sąrašą patenkančios valstybės laivai. Dažniausiai ir griežčiausiai yra inspektuojami į juodąjį sąrašą patenkančios valstybės laivai. Rečiausiai tikrinami baltajame sąraše esantys laivai.

Naujieji sąrašai įsigalios nuo šių metų liepos 1 dienos. Sąrašus kasmet sudaro Paryžiaus savitarpio supratimo memorandumo (Paryžiaus MOU) sekretoriatas.

Patekimas į šiuos sąrašus skaičiuojamas pagal sudėtingą formulę, kurios vienas iš svarbiausių rodiklių yra su šalies vėliava plaukiojančių laivų sulaikymo skaičius per paskutiniuosius trejus metus. Lietuvos laivų sulaikymo skaičius kasmet vis mažėja. 2006 metais sulaikytų Lietuvos laivų užsienio uostuose buvo 5, 2007 metais – 3, 2008 metais – 2.

Visateisės Paryžiaus MOU šalys šiuo metu yra visos Europos Sąjungos šalys, Rusija, Kanada, Islandija, Kroatija, Norvegija. Šios valstybės yra įsipareigojusios patikrinti ne mažiau nei 25 proc. į jų uostus įplaukiančių laivų.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min