Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 15d. 11:52

Būti sienos apsaugos zonoje be leidimų – draudžiama

Pasienis
VSAT nuotr. / Pasienis

Ketvirtadienį VSAT Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos pareigūnams įkliuvo pasienio teisinį režimą pažeidęs vyras.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad ties Šilutės rajono savivaldybės Girininkų kaimu sulaikytas 20 metų Tauragės gyventojas valstybės sienos apsaugos zonoje buvo be privalomo pasieniečių leidimo.

Vyrui pradėta administracinė teisena dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimo. Sprendimą dėl nuobaudos skyrimo pasieniečiai priims kitą savaitę. Tauragiškis gali būti nubaustas bauda nuo 150 iki 300 Lt arba administracine tvarka įspėtas. 

VSAT primena, kad visi asmenys įžengti į valstybės sienos apsaugos zoną gali tik turėdami nustatytos formos specialų leidimą.

Ši zona yra paženklinta specialiais ženklais: miškuose ji pažymėta ant medžių pririštomis ryškios geltonos spalvos juostomis su atitinkamais užrašais, prie keliukų – panašiais į kelio ženklais su teksto lentelėmis, laukuose – specialiais geltonais stulpais.

Sienos apsaugos zona – tai nuo valstybės sienos į Lietuvos teritorijos gilumą einanti paženklinta pasienio ruožo teritorijos dalis, kurioje valstybės sienos apsaugai ir jos tvarkymui užtikrinti įgyvendinamos techninės, organizacinės ir teisinės valstybės sienos apsaugos priemonės. Paprastai ši zona nuo sienos yra nuo maždaug 50 metrų iki kilometro.

Nustatytos formos prašymus būti VSAZ asmenys turi pateikti ir nemokamus leidimus gali gauti rinktinių Štabuose ar VSAT užkardose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min