Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Chorų šventėje komisijos pirmininkui „lūžo dantis“

Vytautas Miškinis
BFL nuotr. / Vytautas Miškinis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vakarą dar keturi chorai pasirodė plačiajai visuomenei muzikiniame projekte „Lietuvos balsai“. Kaip sakė laidos vedėjas Gediminas Adomaitis, chorai-dalyviai atnešė „mažą dainų šventę į jūsų namus“.

Šįkart didžiojoje LRT studijoje pasirodė Vilniaus pedagoginio universiteto choras „Ave vita“, Vilniaus universiteto choras „Pro musica“, Kauno Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios kamerinis choras „Te Deum“ ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas“.

Komisija savo favoritu išrinko chorą „Pro musica“, taip pat į tolesnį etapą nusiuntė chorą „Ave vita“, o žiūrovai savo balsais toliau siekti geriausio Lietuvos choro vardo leido chorui „Te Deum“.

Pirmiausia dalyviai tradiciškai prisistatė daina iš savo repertuaro. Vėliau atliko ištraukas iš operečių. Trečioji užduotis, tekusi šio šeštadienio chorams, buvo populiariosios scenos kūriniai. O taikią muzikinę kovą užbaigė muzikinės improvizacijos su soliste Vaida Genyte.

„Lietuvos balsus“ šįkart vertino trys vyriškiai: nuolatinis komisijos pirmininkas Vytautas Miškinis, Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vadovas Giedrius Svilainis ir aukštosios mados žinovas, dizaineris, bei, pasak Livijos, „buvęs choristas“ Juozas Statkevičius.

Šįkart „Pavasariniai žiedai“ buvo su kauliukais, todėl vertinsiu pagal savo danties lūžį.Vertindami vyrų chorą „Sakalas“, komisijos nariai sprendė, kas ir kiek iš jų turėjo reikalų su policija. J. Statkevičius gyrė choristus už tai, kad savo dainomis paneigia stereotipinį policininkų įvaizdį.

„Mačiau labai didelį jūsų entuziazmą. Paprastai policininkai būna pikti, o jūs buvote romantiški...“ – komplimentų negailėjo teatro kostiumų kūrėjas.

Komentuodami choro „Pro musica“ pasirodymą, komisijos nariai pabrėžė choro darną, o J. Statkevičius gyrė choristų šventišką aprangą. Žemesnio balo nei dešimt J. Statkevičius negalėjo rašyti ir chorui „Ave vita“, prisipažindamas, kad kitaip negali: „Prieš mane – mano choro vadovas.“ Atsakydamas į tai, „Ave vita“ vadovas Kastytis Barisas prisiminė, kad garsus Lietuvos dizaineris kadaise buvo geras dainininkas, „tenoriukas“.

Vykdant antrąją vakaro užduotį, kai chorams reikėjo sudainuoti žinomas populiarias dainas, „Sakalas“ vyriškai užtraukė grupės „Mango“ dainą „Pavasariniai žiedai“.

„Šįkart „Pavasariniai žiedai“ buvo su kauliukais, todėl vertinsiu pagal savo danties lūžį“, – metaforiškai pasisakė komisijos pirmininkas, duodamas choristams tik 8 balus.

Chorui „Te Deum“ dainuojant Gintarės dainą „Boružėlė“, scenoje pasirodė maža mergytė, kuri visą dainos laiką su boružės sparniukais kūrė žaismingą savo personažą. Ji, žinoma, papirko griežtus ir atlaidesnius komisijos narius.

„Pro musica“ žiūrovams pateikė kitokį Nedos dainos „Pasaka“ variantą, kuriame taip pat pasirodė vaikai. Komisija jų pasirodymą įvertino aukščiausiais balais. Taip pat gerai buvo paskatintas ir choras „Ave vita“, kuriam teko sudainuoti grupės „Biplan“ nuotaikingą dainą „Labas rytas“.

„Taip ir norisi prisijungti – tikrai „veža“, – choro improvizacijas atvirai gyrė J. Statkevičius.

Paskutinei užduočiai scenoje pasirodė solistė Vaida Genytė, kuri kartu su chorais atliko savo populiariausią dainą „Sparnuotosios supynės“. Ji – buvusi choro „Ave vita“ narė, todėl dainą papuošė šokiu su buvusiu savo choro vadovu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min