2011 09 03 /23:54

„Eurobasket 2011“: belgai prieš rusus laikėsi tik du kėlinius

Europos čempionato D grupės varžybose Klaipėdoje autsaideriai belgai drąsiai du kėlinius laikėsi prieš Rusijos krepšininkus, tačiau po pertraukos buvo sutriuškinti – 79:58 (21:16, 16:16, 20:16, 22:10).
Andrejus Kirilenko ir Klaipėdoje nestokojo gerbėjų.
Andrejus Kirilenka / A.Venskaus nuotr.

Po antojo kėlinio rusai pirmavo vos penkiais taškais, tačiau grįžę į aikštę po pertraukos Davido Blatto auklėtiniai surimtėjo ir pradėjo ugdyti pranašumą. Trečiojo ketvirčio pabaigoje, laikrodžiui skaičiuojant paskutines sekundes, rusų mestas kamuolys iš kitos aikštės pusės pasiekė tikslą, tačiau teisėjams kilo klausimas, ar kamuolys aidint sirenai nebuvo išmestas per vėlai. Šįkart arbitrams gelbėjo vaizdo įrašas, kuris parodė, kad metimas atliktas, kai laikrodis rodė nulius – tolimas metimas nebuvo įskaitytas.

Paskutiniajame ketvirtyje belgai palūžo, o tai leido rusams išlaikyti ir didinti persvarą. Rusijos rinktinė čempionate išlieka nenugalėta, o belgai jau gali krautis lagaminus ir vykti namo – jie per tris susitikimus nelaimėjo nė karto.

„Pirmieji trys kėliniai mums buvo sunkūs. Tik ketvirtasis padėjo atsiplėšti gerokai į priekį. Aš jau ne kartą sakiau, kad žaidėjai yra trijų tipų: lyderiai, padėjėjai ir pasėkėjai. Šiandien buvo tos rungtynės, kai pasikliauti lyderiais mes negalėjome. Puiku, kad padėjėjai išvedė mus į priekį“, – kalbėjo Rusijos ekipos lyderis Davidas Blattas.

Trečiąją pergalę pogrupyje pelnę rusai užsitikrino teisę žaisti kitame etape. Rusų rinktinės treneris tikino, jog Vilniuje lengva nebus. „Laukia nelengva kova. Tačiau kai kurių dalykų čempionate negalima buvo numatyti, kaip ir šios dienos rungtynių tarp Graikijos ir Makedonijos rezultatas. Jis mane gerokai nustebino“, – pridūrė D.Blattas.

Rusija: Vitalijus Fridzonas – 22, Andrejus Vorontsevičius – 17, Andrejus Kirilenka – 9, Semionas Antonovas ir Timofejus Mozgovas – po 7.

Belgija: Marcusas Faisonas – 14, Maxime'as De Zeeuw (12 atk. kam.) ir Christophe'as Beghinas  – po 8 taškus.

Slovėnai turėjo vargo su gruzinais

Trečią pergalę D grupės rungtynėse iškovojo Slovėnijos rinktinė, kuri tik ketvirtajame kėlinyje 87:75  (15:25, 25:15, 19:18, 28:17) palaužė Gruzijos krepšininkus.

Prieš paskutinijį ketvirtį slovėnai turėjo tik minimalią persvarą (59:58), tačiau tuomet laimėjo kelių minučių atkarpą 8:2 bei išsiveržę į priekį 7 taškais varžovams daugiau priartėti nebeleido.

Slovėnija: Jaka Lakovičius 22, Sašo Ozboltas 21, Zoranas Dragičius 15, Erazemas Lorbekas 12, Goranas Jagodnikas 10, Matjažas Smodišas 3, Goranas Dragičius ir Mirza Begičius po 2.

Gruzija: Zaza Pachulia 22, Manucharas Markoišvilis 16, Viktoras Sanikidze 10, Tornike Shengelia 6, Marquezas Haynesas 6, Giorgi Gamqrelidze 6.