„Eurobasket 2011“ E grupė: vokiečių pergalė prieš turkus negarantavo lietuviams vietos ketvirtfinalyje

Vietą ketvirtfinalyje Lietuvos krepšinio rinktinei užtikrinti galėję pasaulio vicečempionai turkai paslydo. Europos čempionato E grupės rungtynėse penktadienį Vilniuje jie 67:73 (13:6, 13:17, 20:25, 21:25) nusileido vokiečiams su Dirku Nowitzkiu, kuriems ši pergalė išsaugojo olimpinę viltį.
Dirkas Nowitzki (centre)
Dirkas Nowitzkis pelnė 19 taškų. / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Išsamią Vokietijos ir Turkijos rinktinių mačo statistiką rasite čia. Čempionato tvarkaraštis, lentelės, rezultatyviausi žaidėjai ir kita statistika – specialioje rubrikoje 15min.lt/eurobasket2011.

Po vokiečių pergalės E grupėje dabar net trys ekipos turi surinkusios po vieną įskaitinį tašką ir dalinasi 4-6 vietas. Priminsime, kad į „Eurobasket 2011“ ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės rinktinės, o šansų žaisti Kaune dar turi ir vokiečiai, ir turkai, ir serbai.

Išsikapstė po slogaus starto

Vokiečiai startavo galingai (4:0), tačiau netrukus išsikvėpė bėgdami į turkų gynybos kalną. Per 10 minučių vos 2 taškus sukrapštę vokiečiai į savo krepšį praleido 15 ir ženkliai atsiliko (6:15). Turkams ir toliau dominuojant (10:22), atrodė, kad pasaulio vicečempionams tai bus tik lengvas pasivaikščiojimas.

Tačiau vokiečiai dar kartą įrodė savo, kaip niekada nepasiduodančios komandos, charakterį. D.Nowitzki pradėjo pataikyti, o Dirko Bauermanno auklėtiniai spurtavo 10:0. Itin nerezultatyviose iki didžiosios pertraukos rungtynėse sugrįžo intriga (20:22).

Taškas į tašką vykusiame mače lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio viduryje. Philippas Schwethelmas pataikė du tritaškius iš eilės, du taškus su pražanga pridėjo galingai žaidęs Chrisas Kamanas ir vokiečiai atitrūko (61:52).

Nors turkams pavyko sumažinti deficitą iki minimumo (67:66), šaltakraujiškai baudos metimus realizavę vokiečiai laimėjo nervų karą.

Vokietija: Chrisas Kamanas 20 (7 atk. kam.), Dirkas Nowitzkis 19 (7 atk. kam.), Philippas Schwethelmas 14, Heiko Schaffartzikas 10 (5 rez. perd.).

Turkija: Omeras Ašikas 19 (11 atk. kam., 7 – puolime), Enesas Kanteris 11, Hidayeras Turkoglu 9 ir Emiras Preldžičius 7.

Anksčiau penktadienį vykusiose E grupės rungtynėse Europos čempionai ispanai be didesnio vargo 84:59 sutriuškino serbus.

Paskutiniame penktadienio mače 21 val. susikaus Lietuvos ir kol kas nepralaiminčios Prancūzijos rinktinės. Lietuviams pergalė garantuotų vietą ketvirtfinalyje ir išsaugotų galimybę pakovoti dėl E grupės nugalėtojų titulo.

* – užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius