„Eurobasket 2011“: Juodkalnija po pratęsimo palaužė Makedoniją

Sunkia pergale Europos vyrų krepšinio čempionatą Lietuvoje pradėjo Juodkalnijos rinktinė, kuri Alytuje vykusiose rungtynėse 70:65 (15:14, 10:18, 24:19, 12:12, 9:4)
Pero Antic meta kamuolį
Pero Antic meta kamuolį / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Juodkalniečiai ketvirtojo ketvirčio viduryje turėjo 7 taškų pranašumą (57:51), tačiau tuomet Makedonijos rinktinė spurtavo 10:4 bei iki kėlinio pabaigos likus žaisti 6 sekundes Vojdanas Stojanovskis baudos metimais išlygino rezultatą. Nikola Pekovičius turėjo dar progą išplėšti pergalę, tačiau metimas skriejo pro šalį.

Pratęsime likus žaisti 2 minutes rezultatas buvo lygus (65:65), tačiau tuomet makedonai pelnė 5 taškus paeiliui bei išplėšė pergalę.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Predragas Samardžiskis surinko 5 taškus (2/8 dvitaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei blokavo metimą.

Juodkalnija: Vladimiras Dasičius 20 (16 atk.kam.), Vladimiras Dragičevičius 12, Nikola Pekovičius 9 (9 atk.kam.), Omaras Cookas 8, Nikola Vučevičius 7, Goranas Jeretinas 6, Borisas Bakičius 6, Slavko Vranešas 2.

Makedonija: Bo McCalebbas 17, Pero Antičius 11, Gjorgji Chekovskis 8, Vlado Ilievski 8, Vojdanas Stojanovskis 7 (8 atk.kam.), Darko Sokolovas 5, Damjanas Stojanovskis 4.

Kiek vėliau tarpusavyje jėgas išmėgins graikai ir bosniai bei kroatai su suomiais.