2011 09 01 /22:49

Fantastiškai atakavę lietuviai sušaudė Lenkijos rinktinę

Lietuvos krepšinio rinktinė toliau šaudo pilnais šoviniais. Europos krepšinio čempionate kol kas tiesiog fantastiškai atakuojantys Kęstučio Kemzūros auklėtiniai ketvirtadienį nepasigailėjo lenkų – 97:77 (25:20, 28:18, 23:14, 21:25), ir pasiuntė rimtą perspėjimą kitiems pirmenybių favoritams.
Lietuvos krepšininkai džiaugiasi pergale
Lietuvos krepšininkai džiaugiasi pergale / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Lietuviai lyg iš natų metė ir dvitaškius (78 proc. – 29/37), ir tritaškius (47 proc. – 7/15), bei sėkmingai dalijosi kamuoliu (24 rezultatyvūs perdavimai prieš 11 lenkų). Gynyboje dažnai vėluodavusių varžovų negelbėjo net ženkliai mažesnis klaidų skaičius (lietuvių 19, lenkų – vos 6 klaidos).

Išsamią Lietuvos ir Lenkijos rungtynių statistiką rasite čia. Čempionato tvarkaraštį, rezultatus, turnyrinę lentelę ir statistikos lyderius rasite specialioje rubrikoje – 15min.lt/Eurobasket2011 (arba žr. meniu viršuje).

Dažni keitimai

Keturios klaidos per tris minutes – kaip ir čempionato starte, lietuviai mačo pradžioje atrodė susikaustę. Tuo tarpu lenkai rinko taškus (4:8).

Užvesti šeimininkų garvežį pavyko Mantui Kalniečiui. Įžaidėjas aštriais prasiveržimais ir taikliais metimais draskė svečių gynybą, o rezultatas persivertė į lietuvių pusę (22:16). Verta pažymėti, jog kaip ir mače su britais, vaizdą aikštelėje apvertė nuo suolo pakilę lietuvių atsarginiai. K.Kemzūra drąsiai varijavo sudėtimi – dar pirmajame kėlinyje aikštelėje pasirodė visi žaidėjai, išskyrus Marijoną Petravičių, kuris dėl nedidelių sveikatos problemų visai nežaidė.

Antrajame kėlinyje estafetę iš M.Kalniečio perėmė Darius Songaila. Aukštaūgis per kelias minutes pelnė 8 taškus iš eilės, o audringų sirgalių armijos palaikomi šeimininkai tęsė spurtą (33:22). Fantastiškai dvitaškius metę lietuviai (vienu metu buvo pataikę 17 iš 22) lenkams atrodė tiesiog per kietas riešutas.

Puikiai sekėsi iki trečiojo kėlinio pradžios, kai dar kartą pasikartojo pirmųjų rungtynių scenarijus – lietuviai įkrito į duobę (53:45). Laimei, šį kartą žaidimo krizė neužtruko. Išsitraukę dar vieną ginklą – tritaškius, mūsiškiai sudavė lemiamą smūgį svečiams (68:47).

Pajutę žaidimo ritmą lietuviai tapo dar sunkiau sustabdomi (86:56), o lenkus dažniau gelbėdavo ne jų gynybos sugebėjimai, bet gražiau sužaisti norėję ir persistengdavę mūsiškiai. Likusi mačo dalis tebuvo formalumas ir desertas kurtinantį triukšmą Panevėžio arenoje kėlusiems gerbėjams.

Lietuva: Mantas Kalnietis 19 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Darius Songaila 14, Rimantas Kaukėnas 11, Martynas Pocius 10.

Lenkija: Thomas Kelati 16, Dardanas Beriša ir Szymonas Szewczykas po 10.

Turkų riešutas

Lietuviams tai buvo antroji pergalė čempionate. Itin taikliai tritaškius (58,8 proc.) ir pirmosiose A grupės rungtynėse metę mūsiškiai 80:69 nugalėjo Didžiosios Britanijos rinktinę.

Penktadienį lietuvių lauks kol kas didžiausias išbandymas čempionate – solidų žaidimą demonstruojanti Turkijos rinktinė. Pasaulio vicečempionai ketvirtadienį britus, kuriuos lietuviai palaužė tik mačo pabaigoje, sutriuškino net 61:90. Pirmąją čempionato dieną turkai ne ką įspūdingiau nušlavė portugalus – 79:56.

„Su lietuviais nenori žaisti niekas. Jūs turite daug gerų žaidėjų ir žaidžiate namuose, kas tikrai prideda motyvacijos. Tačiau manau, kad mačas bus sunkus ir mums, ir jums“, – po rungtynių sakė turkų strategas Orhunas Ene.