2011 08 04 /23:18

Jaka Lakovičius išplėšė pergalę iš lietuvių rankų

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškų rungtynių ciklą pradėjo pralaimėjimu. Naujutėlėje Klaipėdos „Švyturio arenoje“ Kęstučio Kemzūros auklėtiniai nusileido slovėnams 70:72 (20:17, 18:18, 17:14, 15:23).
Draugiškos krepšinio rungtynės: Lietuva-Slovėnija
Robertas Javtokas / A.Venskaus nuotr.

Lietuviai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau ketvirtajame kėlinyje slovėnai persvėrė rezultatą. Pergalę svečiams išplėšė fantastiškas Jaka Lakovičiaus metimas su pražanga likus 2,9 sek. Per likusį laiką lietuviai atakos nesurezgė.

„Akivaizdu, kad dar nesame susižaidę. Nematau nieko blogo pralaimėjime. Galbūt jis tik paskatins mus dirbti dar daugiau“, – po rungtynių kalbėjo Darjušas Lavrinovičius.

Jis buvo rezultatyviausias Lietuvos komandoje – 14 taškų. Darius Songaila surinko 10, Mantas Kalnietis 9, Rimantas Kaukėnas, Robertas Javtokas ir Martynas Pocius po 7.

Slovėnams daugiausia taškų pelnė gynėjų tandemas. Goranas Dragičius pelnė 20, J.Lakovičius – 19 taškų.

„Buvo gerų momentų, žaidėme tikrai neblogai. Žinoma, kartais trūko šalto proto, tinkamesnių sprendimų vienai ar kitai situacijai. Jei žiūrėsime į statistiką, tai pražudė klaidos, kadangi žaidžiant su slovėnais 23 klaidos yra tikrai tai yra per daug. Tačiau šiame etape naivu tikėtis, kad jų bus mažai“, – po rungtynių kalbėjo K.Kemzūra.

Kaip vieną iš labiausiai taisytinų dalykų K.Kemzūra išskyrė kovą dėl atšokusių kamuolių. Slovėnai  vien po lietuvių krepšiu atkovojo 13 kamuolių (lietuviai – 5).

„Supraskite mane, pralaimėti, kai tave palaiko tiek sirgalių, nemalonu. Galbūt šis pralaimėjimas padės pajusti realybę. Dirbsime ir taisysime klaidas. Geriausia reabilitacija – treniruotės“, – sakė rinktinės strategas.

Šeštadienį po draugiškų rungtynių su Čekija, taip pat vyksiančių Klaipėdoje, K.Kemzūra paskelbs, kurie trys krepšininkai paliks Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą.

Į kontrolines rungtynes užsienyje K.Kemzūra ketina vežtis 14 žaidėjų. Rugpjūčio 10 dieną Lietuvos rinktinė Maskvoje žais su rusais, rugpjūčio 13 dieną Madride – su ispanais.

Šiuo metu stovykloje treniruojasi 17 krepšininkų: Šarūnas Jasikevičius, Martynas Gecevičius, Jonas Valančiūnas, Paulius Jankūnas, Marijonas Petravičius, Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Donatas Motiejūnas, Renaldas Seibutis, Martynas Pocius, Mindaugas Lukauskis, Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai, Darius Songaila ir Robertas Javtokas.

Kaip žinia, kiek anksčiau trenerių sprendimu stovyklą paliko Artūras Jomantas, Mindaugas Kuzminskas ir Deividas Gailius.

15min.lt nuotr./Mantas Kalnietis

RUNGTYNIŲ EIGA

1 kėlinys: 20:17. Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas. Lietuviai rungtynių pradžioje spurtavo 9:2. Pirmuosius taškus tolimu metimu pelnė M.Kalnietis. R.Kaukėnas per pirmas 5 minutes užsidirbo 2 asmenines pražangas, jį pakeitė Martynas Pocius. Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes, lietuviai buvo priekyje 12:10.Jau pirmajame kėlinyje aikštelėje pasirodė Darius Songaila, Tomas Delininkaitis, Mindaugas Lukauskis bei Darjušas Lavrinovičius. Itin aktvyiai į žaidimą įsiliejo D.Songaila.Tolimas Jaka Lakovičiaus metimas perpus sumažino lietuvių pranašumą, tad po pirmojo kėlinio – 20:17.

2 kėlinys: 38:35 (20:17, 18:18). Sužaidus dvi minutes Erazemas Lorbekas baudų metimais persvėrė rezultatą slovėnų naudai – 22:23. Po šio epizodo K.Kemzūra į aikštę gražino R.Kaukėną ir R.Javtoką. Įpusėjus kėliniui slovėnų gretose pasirodė buvęs žalgirietis Mirza Begičius ir buvo sutiktas švilpimu. Po R.Javtoko baudos metimų, R.Kaukėno dvitaškio ir M.Kalniečio greitos atakos lietuviai susigrąžino pranašumą – 34.30, tačiau slovėnai atsakė tritaškiu. Baigiantis kėliniui aikštėje pasirodė Renaldas Seibutis ir Donatas Motiejūnas. Kėlinį užbaigė keturi iš eilės D.Lavrinovičiaus taškai – 38:35.

3 kėlinys: 55:49 (20:17, 18:18, 17:14). Kėlinį pradėjo R.Kaukėno tritaškis, pelnytas greitos atakos metu. M.Lukauskis per pirmą kėlinio minutę perėmė du kamuolius. Po dar vienos greitos atakos, kurią surezgė M.Lukauskis ir D.Songaila, lietuvių pranašumas padidėjo iki 8 taškų – 45:37. Lietuvos rinktinės gynėjai vieną po kito vogė kamuolius. Dar viena greita ataka, du R.Kaukėno taškai ir persvara jau rekordinė – 47:37. Slovėnai neleido atitrūkti labiau, sumažino skirtumą (51:45), tačiau tuomet kelias atakas iš eilės sublizgėjo M.Pocius, kuris atstatė dviženklę persvarą – 55:45. Kėlinį ir vėl užbaigė J.Lakovičiaus tritaškis – 55:49.

4 kėlinys:  70:72 (20:17, 18:18, 17:14, 15:23). Įpusėjus ketvirtajam kėliniui rezultatas buvo 61:55. Netrukus G.Dragičius tolimu metimu išlygino rezultatą - 61:61. Tuomet buvo likę žaisti 4 min. 23 sek. Likus 2,5 min. slovėnai išsiveržė į priekį – 62:63. E.Lorberkas likus 20 sek, smeigė tritaškį per D.Songailos rankas – 68:70. M.Pocius žaidė agresyviai ir dviem baudų metimais išlygino rezultatą. Vis dėlto paskutinį žaodį šiose rungtynėse tarė slovėnai. Pergalę jiems fantastišku metimu išplėšė J.Lakovičius. Per likusias kelias sekundes lietuviai atakos suregzti nespėjo – 70:72.