Trileris dėl ketvirtfinalio: serbai sukrovė turkams lagaminus namo

Europos vicečempionai prieš pasaulio – mūšyje dėl vietos „Eurobasket 2011“ ketvirtfinalyje triumfavo Serbijos krepšininkai. Europos vicečempionai iššvaistė solidžią persvarą, tačiau šventė dramatišką pergalę 68:67 (18:11, 17:16, 21:26, 12:14) ir išsiuntė turkus namo. Serbams ši pergalė garantavo bilietą į Kauną.
Rungtynių akimirka / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Išsamią Serbijos ir Turkijos rinktinių mačo statistiką rasite čia.Čempionato tvarkaraštis, lentelės, rezultatyviausi žaidėjai ir kita statistika – specialioje rubrikoje 15min.lt/eurobasket2011.

Su viena įskaitine pergale F grupėje likę turkai prarado visus šansus pakilti į reikiamą ketvirtą vietą ir tęsti kovą dėl medalių. Europos čempionatas Lietuvoje pasaulio vicečempionams jau baigėsi.

Iššvaistė dviženklę persvarą

Mačo pradžia turkams nieko blogo nežadėjo. Jie pirmieji pelnė taškus ir pirmavo (0:2). Tačiau serbai į tai atsakė „sausu“ spurtu 10:0. Pusę kėlinio taškų pelnyti nepajėgę pasaulio vicečempionai atsiliko (10:2) ir leido serbams įsibėgėti (29:15).

Pusantro kėlinio atrodė, kad aikštelėje yra tik viena komanda – Serbija, tačiau turkai rado savyje jėgų sugrįžti į kovą dėl ketvirtfinalio. Spurtavę po didžiosios pertraukos ketvirtajame kėlinyje jie jau kvėpavo varžovams į nugaras (56:55).

Užvirė tikras nervų karas. Likus minutei serbai vėl kiek atitrūko (68:63), tačiau suklydo ir leido turkams sugrąžinti intrigą (68:67). Būtent turkams priklausė paskutinė rungtynių ataka, tačiau Endero Arslano metimas buvo blokuotas, o Ersano Ilyasovos skriejo pro šalį ir serbai triumfavo.

Serbija: Milošas Teodosičius 20 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 6 klaid.), Duško Savanovičius 14, Milenko Tepičius 12 (8 atk. kam.), Nenadas Krstičius ir Kosta Perovičius – po 8.

Turkija: Enesas Kanteris ir Omeras Onanas – po 11, Ersanas Ilyasova 10 (7 atk. kam.),  Emiras Presldžičius, Keremas Tunčeri ir Hidayetas Turkoglu – po 8.

Po serbų pergalės E grupėje liko vienintelis nežinomasis – į vienintelį likusį ketvirtfinalio bilietą pretenduoja Lietuva ir Vokietija. Mūsiškių situacija yra itin dėkinga – paskutinėse sekmadienio rungtynėse Kęstučio Kemzūros auklėtiniai gali pralaimėti net iki 10 taškų (imtinai) ir vis tiek pateks į ketvirtfinalį.

Tuo tarpu ispanai ir prancūzai varžysis dėl E grupės nugalėtojų vardo ir sąlyginai lengvesnio varžovo ketvirtfinalyje iš F grupės.

6. Vokietija 4 1 3 -25

* – žais ketvirtfinalyje, ** – prarado visus šansus žengti tolyn.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams