2010 06 20

Brazilija nugalėjo Dramblio Kaulo Krantą ir žengė į aštuntfinalį (nuotraukos, statistika, komentarai)

Brazilija tapo antrąja rinktine, užsitikrinusia kelialapį į Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančio pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalį. Ekspertų mirtininkų grupe pakrikštitoje G grupėje brazilai aistrų kupinose rungtynėse 3:1 (1:0) pranoko Dramblio Kaulo Kranto vienuolikę.
Aistros po Kaka smūgio alkūne
Kaka smūgis alkūne sukėlė aistrų protrūkį. / „Scanpix“ nuotr.

Be šių rinktinių, vadinamojoje mirtininkų grupėje dar rungtyniauja Portugalija ir Šiaurės Korėja. Jos savo mačą žais pirmadienį.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia.

Pirmajame ture pergalę G grupėje iškovojo vienintelė Brazilija. Carloso Dungos auklėtiniai sunkioje kovoje 2:1 palaužė šiaurės korėjiečius. Tuo tarpu Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai neįmušė, tačiau ir nepraleido kaudamiesi su portugalais – 0:0.

Brazilijos ir Dramblio Kaulo Kranto mačas vyko didžiausiame čempionato stadione – 88,5 tūkst. vietų arenoje „Soccer City“,  esančioje Johanesburge. Mačui teisėjavo arbitras iš Prancūzijos Stephane'as Lannoy.

Rungtynes tiesiogiai stebėkite čia (TV)

Mačas prasidėjo bekrompomise lygių varžovų dvikova. Abi ekipos stengėsi atakuoti, tačiau kurti pavojingas progas nesisekė. Iki 25-os mačo minutės, kai Kaka suklaidino vieną varžovą, išsaugojo kamuolį, perdavė jį Luisui Fabiano, o šis galingu smūgiu į artimąjį vartų kampą vos nesudraskė Dramblio Kaulo Kranto rinktinės ginamų vartų tinklo (25 min., 1:0).

Įmušę įvartį brazilai atidavė iniciatyvą afrikiečiams ir stengėsi pavojingai kontratakuoti. Nepaisant abiejų rinktinių pastangų, pirmajame kėlinyje rezultatas daugiau nesikeitė.

Po didžiosios pertraukos L.Fabiano surengė tikrą šou. Brazilų puolėjas vienas išmaudė tris varžovų gynėjus ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartus (50 min., 2:0).

Brazilai ima triuškinti varžovus. Dar vienas Kaka reidas kairiuoju aikštės kraštu baigiasi puikiu perdavimu į varžovų baudos aikštelę, o vienas prieš vartininką atsidūręs Elano ramiai siunčia dar vieną kamuolį į Boubacaro Barry vartus (62 min., 3:0).

Prasidėjo atviras futbolas ir tuo pasinaudojo Dramblio Kaulo Kranto rinktinė – 79-ą mačo minutę po puikaus komandos draugo perdavimo iš krašto pirmąjį savo įvartį čempionate pelnė DKK lyderis Didier Drogba (79 min., 3:1).

Mačo pabaigoje aistros peržengė ribas. Kaka klastingai alkūne sudavė varžovui ir užsidirbo antrąją geltonąją kortelę. Aikštelėje kilo susistumdymas.

Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai mačo pabaigoje dar stengėsi sušvelninti rezultatą, tačiau švieslentėje degantys skaičiai nepasikeitė – 3:1 (1:0).

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas du įvarčius pelnęs brazilas L.Fabiano.