2010 06 14

Pasaulio čempionai italai neįveikė Paragvajaus (nuotraukos, statistika, komentarai)

Planetos čempionai italai savo karūnos gynybą pradėjo lygiosiomis. Pirmosiose Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančio pasaulio futbolo čempionato F grupės rungtynėse italai neįveikė Paragvajaus futbolininkų – 1:1 (0:1).
A.Alcarazo įvartis
Paragvajietis A.Alcarazas šiuo smūgiu pelnė įvartį. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Be šių rinktinių F, grupėje dar žaidžia planetos futbolo elitui nepriskiriamos Naujosios Zelandijos ir Slovakijos ekipos, todėl prognozuojama, jog būtent per italų ir paragvajiečių dvikovą sprendžiamas grupės nugalėtojų likimas. Tiesa, nė vienai ekipai tarpusavio rungtynėse pranašumo įgyti nepavyko.

Mačas tarp Italijos ir Pargavajaus vyko 64,1 tūkst. vietų stadione „Green Point“, esančiame Keiptauno mieste. Mačo arbitras – meksikietis Benito Archundia.

Susitikimas prasidėjo aktyvesniais italų veiksmais. Tiesa, didžiausia kova pirmomis minutėmis vyko aikštelės viduryje ir nė vienai ekipai nepavyko susikurti pavojingesnių progų. Pirmo kėlinio viduryje vis dažniau varžovų baudos aikštelėje ėmė lankytis paragvajiečiai, žaidimas tapo atviresnis.

Būtent pietų amerikiečiams pirmiesiems pavyko pasižymėti. Po standartinės situacijos A.Alcarazas aplenkė varžovus ir smūgiu galva į vartų kampą nepaliko jokių vilčių Italijos rinktinės vartininkui G.Buffonui (39 min., 0:1). Pirmasis kėlinys taip ir  baigėsi.

Nors įvarčio labiau reikėjo italams, po pertraukos pavojingesni atrodė paragvajiečiai ir surengė ne vieną pavojingą išpuolį. Vis dėlto pasaulio čempionai netrukus parodė charakterį ir išlygino rezultatą. Po pakelto kampinio Daniele de Rossi pirmasis suskubo prie kamuolio ir atkūrė pusiausvyrą (63 min., 1:1).

Išlyginę rezultatą italai perėmė iniciatyvą ir puolė mušti dar vieno įvarčio. Nepaisant to, rezultatas nepasikeitė ir pasaulio čempionai italai turnyrą pradėjo lygiosiomis – 1:1 (0:1).

Geriausiu mačo žaidėju buvo išrinktas Paragvajaus rinktinės įvarčio autorius gynėjas A.Alcarazas.