2010 06 16

Urugvajus nuskriaudė futbolo čempionato šeimininkę PAR (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame pasaulio futbolo čempionate trečiadienį prasidėjo antrasis grupių etapo ratas. Pirmosios į kovą stojo A grupės rinktinės – Urugvajus rezultatu 3:0 (1:0) įrodė savo pranašumą prieš šeimininkę PAR.
D.Forlano džiaugsmas
D.Forlano džiaugsmas / „Scanpix“ nuotr.

Pirmose grupės varžybose abi rinktinės iškovojo po tašką. PAR čempionato atidarymo mačą lygiosiomis 1:1 sužaidė su Meksika, o Urugvajus nenusileido planetos vicečempionams prancūzams ir rungtynės baigėsi rezultatu 0:0.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato – spauskite čia.

PAR ir Urugvajaus dvikova trečiadienį vyksta 42,9 tūkst. vietų Preterijos stadione „Loftus Versfeld“. Rungtynėms teisėjauja arbitras Massimo Busacca iš Šveicarijos.

Po šios pergalės keturis taškus per du turus surinkęs Urugvajus tapo vienvaldžiu A grupės lyderiu. PAR, kaip ir Prancūzija bei Meksika, savo sąskaitoje kol kas turi vos tašką. Tiesa, prancūzai ir meksikiečiai dar žais po vienas rungtynes.

Mačą aktyvesniais veiksmais pradėjo Urugvajaus futbolininkai. Jie ilgiau kontroliavo kamuolį ir dažniau grasino varžovų vartams. Tuo tarpu pietų afrikiečiai daugiausia rėmėsi kontratakų taktika.

Urugvajaus atakos tikslą pasiekė 24 minutę, kai Diego Forlanas reto grožio smūgiu iš už baudos aikštelės ribų sudraskė šeimininkų gynybą (1:0). PAR futbolininkai buvo priversti dažniau atakuoti, tačiau išlyginti rezultato pirmame kėlinyje jiems nepavyko.

Nors po pertraukos įvarčio labiau reikėjo PAR rinktinei, pavojingesni ir toliau atrodė Urugvajaus futbolininkai. PAR žaidėjų padėtis tapo nepavydėtina 76-ą mačo minutę, kai už paskutinės vilties pražangą savo baudos aikštelėje raudonąją kortelę užsidirbo šeimininkų vartininkas I.Khune, o teisėjas nedvejodamas parodė į 11 metrų žymą. Baudinį šaltakraujiškai realizavo D.Forlanas, padvigubindamas Urugvajaus persvarą (2:0).

Galutinį tašką rungtynėse, tiksint jau teisėjo pridėtam laikui, padėjo urugvajietis A.Pereira (90+5 min.). Urugvajus šventė užtikrintą pergalę rezultatu 3:0 (1:0).

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas dviejų įvarčių autorius D.Forlanas.