2010 06 13

Vokiečiai įspūdinga pergale startavo pasaulio čempionate (nuotraukos, statistika, komentarai)

Antrose Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančio 2010 metų pasaulio futbolo čempionato D grupės rungtynėse sekmadienį vieni iš turnyro favoritų Vokietijos futbolininkai triuškinamai net 4:0 (2:0) įveikė Australijos nacionalinę komandą.
L.Podolskis jau rungtynių pradžioje išvedė vokiečius į priekį
L.Podolskis jau rungtynių pradžioje išvedė vokiečius į priekį. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmajame D grupės mače sekmadienį pergalę šventė Ganos rinktinė, kai mačo pabaigoje įmušė 11 metrų baudinį ir palaužė Serbiją rezultatu 1:0 (0:0).

Dvikova tarp vokiečių ir australų vyks 62,8 tūkst. vietų Durbano miesto stadione. Varžyboms teisėjaus arbitras iš Meksikos Marco Rodriguezas.

Sulaukę kelių pavojingų australų atakų vokiečiai užgulė varžovų vartus ir po kelių dėkingų progų jiems pavyko išsiveržti į priekį. Lukasas Podolskis tolimu smūgiu nuginklavo Australijos rinktinės vartininką Marką Schwarzerį, nors šis pirštų galais ir lietė į vartus skriejantį kamuolį. Vokietija pirmauja 1:0.

Vokiečiai surengė keletą pavojingų atakų, tačiau dėkingų progų neišnaudojo. Galiausiai po Philippo Lahmo pakelto kamuolio antrą įvartį vokiečiams 26-ą minutę galva pelnė Miroslavas Klose. Vokietijos rinktinė priekyje 2:0.

Antrame kėlinyje australų situacija tampa dar sudėtingesnė, kai 56-ą minutę aikštės teisėjas parodė raudonąją kortelę australui Timui Cahillui, šiurkščiai pargriovusiam Bastianą Schweinsteigerį.

Vokiečiai pradėjo varžovų vartų bombardavimą. 68-ą minutę australų vartininką nuginklavo Thomas Mulleris, įvartį pelnydamas nuo vartų virpsto, o netrukus, 70-ą minutę, ką tik į aikštę vietoj M.Klose įėjęs Cacau dar kartą taikliai smūgiavo į Australijos rinktinės vartus. Vokietija priekyje 4:0.

Vokiečiai dar turėjo progų pasižymėti, o treneris Joachimas Lowas išmėginti jaunus žaidėjus. Vokietijos rinktinė šeštą kartą iš eilės pasaulio čempionatą pradėjo pergale. Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas L.Podolskis.