2010 06 18

Dar viena staigmena – Serbijos rinktinė įveikė vokiečius (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato D grupės antrose rungtynėse Vokietijos rinktinė po geltonųjų kortelių lietaus, išvaryto iš aikštės puolėjo Miroslavo Klose ir nerealizuoto 11 m įvarčio turėjo pripažinti Serbijos rinktinės pranašumą 0:1 (0:1).
L.Podolskiui nepavyko realizuoti 11 m baudinio ir išlyginti rezultato.

Pirmose D grupės rungtynėse Joachimo Lowo treniruojama Vokietijos nacionalinė komanda 4:0 įveikė Australijos futbolininkus, o serbai 0:1 buvo priversti nusileisti Ganos rinktinei.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia.

Mačas tarp Vokietijos ir Serbijos vyksta „Nelson Mandela Bay“ stadione Port Elizabete, kuriame telpa 42,3 tūkst. žiūrovų. Mačo arbitras – ispanas Alberto Undiano.

Serbijos futbolininkai varžovų spaudimu ir aktyviais veiksmais puolime pradėjo rungtynes, tačiau netrukus išsijudinę pirmąsias pavojingas atakas surengė ir vokiečiai. Aikštės teisėjas nutarė, kad geriausia priemonė malšinti rungtynių emocijas – rodyti geltonąsias korteles. Per 20 min. jų parodė  keturias.

Ispanų teisėjas griežtas – vokiečių puolėjui Miroslavui Klose 37 min. parodė antrą geltonąją kortelę  šiame mače ir pašalino iš aikštės.

Beveik tą pačią minutę kiekybinę persvarą įgiję serbai suorganizavo greitą ataką ir, po Nikolos Žigičiaus perdavimo galva Milanas Jovanovičius iš arti pasiuntė kamuolį į vokiečių vartų tinklą. Serbijos rinktinė 38-ą min. išsiveržė į priekį 1:0.

J.Lowo auklėtiniai surengė keletą pavojingų atakų, tačiau realiausią šansą pelnyti įvartį pirmojo kėlinio viduryje turėjo Sami Khedira, kai po kampinio galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į serbų vartus. Deja, kamuolys atsitrenkė į vartų skersinį, o dar kartą pakartoti smūgį sutrukdė serbų žaidėjų miškas prie savų vartų.

Nemanja Vidičius 59-ą min. sužaidė ranka vartininko baudos aikštelėje ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m baudinį į serbų vartus. Vokiečiai gavo puikią galimybę išlyginti rezultatą.

Iki tol aktyviai serbų gynybą terorizavusio, bet įvarčio nepasiekusio Lukaso Podolskio sėkmė nelydėjo ir šįkart. Jo atliktas 11 m baudinys nebuvo stiprus, vartininkas Vladimiras Stojkovičius atspėjo kamuolio skriejimo kryptį ir jį sėkmingai atmušė. Serbai triumfuoja.

Netrukus Serbijos komanda vos nepadidino savo pranašumo. 67-ą min. M.Jovanovičius smūgiavo į vokiečių vartus, šiuos išgelbėjo tik virpstas. Aikštės teisėjas tęsė geltonųjų kortelių dalybas, o po nerealizuoto L.Podolskio 11 m baudinio vokiečiai truputį išleido iniciatyvą iš savo rankų.

Geriausiu rungtynių žaidėju paskelbtas serbų vartininkas Vladimiras Stojkovičius.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius