-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2010 07 02

11 m baudinių trileryje urugvajiečiai palaužė Ganos futbolininkus (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato antrajame ketvirtfinalio mače penktadienį Urugvajaus rinktinė po dramatiškos kovos ir baudinių serijos 4:2 (pagrindinis rungtynių laikas – 1:1) įveikė Ganos rinktinę ir turnyro pusfinalyje žais su Olandijos futbolininkais. Pergalę paskutinę antrojo pratęsimo kėlinio minutę afrikiečiams galėjęs atnešti Asamoah Gyanas nesugebėjo realizuoti 11 m baudinio.
Urugvajiečių triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sėkmės lemiamais momentais pritrūkusi Ganos rinktinė neperrašė futbolo istorijos. Vieninteliai pasaulio čempionate ketvirtfinalį pasiekę Afrikos atstovai nesugebėjo tapti pirmąja savo žemyno komanda, patekusia tarp keturių stipriausių planetos pirmenybių dalyvių. Tuo tarpu Urugvajus tai padarė pirmą kartą nuo 1970 metų.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia.

Urugvajaus ir Ganos rinktinių dvikova vyksta 88,5 tūkst. sirgalių talpinančiame „Soccer City“ stadione Johanesburgo mieste. Mačo arbitras – portugalas Olegario Benquerenca.

Rungtynių pradžia itin atsargi. Kamuolį daugiau kontroliavo Urugvajaus rinktinė, tačiau apčiuopiamos naudos iš to jai išpešti beveik nepavyko. Po pakelto kampinio 17–ą min. vienas Ganos žaidėjas nukreipė kamuolį tiesiai į savo vartus, tačiau Afrikos komandą išgelbėjo vartininkas Richardas Kingsonas.

Iniciatyvą savo rankose kurį laiką turėjo urugvajiečiai, Ganos futbolininkai surengė tik pora pavojingų kontratakų, tačiau netrukus afrikiečiai vis dažniau pradėjo lankytis varžovų aikštės pusėje.

Apmaudus dūris Urugvajaus rinktinei sugadino nuotaiką prieš pat pertrauką. Sulley Muntari per pirmojo kėlinio pridėtą laiką (45+2 min.) tolimu netikėtu smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą. Įpusėjus rungtynėms Gana išsiveržė į priekį 1:0.

Urugvajaus rinktinė nenuleido rankų. Traukti komandą iš bėdos ėmėsi lyderis Diego Forlanas. 55–ą min. po jo atlikto baudos smūgio kamuolys nusileido tiesiai į Ganos vartų viršutinį kampą. Rezultatas tapo lygus – 1:1. Afrikiečiai surengė atsakomąją pavojingą ataką, kuri vos nesibaigė įvarčiu.

Pagrindinis laikas baigėsi esant rezultatui 1:1, todėl komandos žaidė pratęsimą. Futbolininkai vis mažiau turėjo jėgų rizikuoti, atakos darėsi vis retesnės, klaidų ir pražangų daugėjo. Baigiantis antram kėliniui afrikiečiai turėjo bent kelias progas pelnyti įvartį, tačiau jų neišnaudojo.

Ganos žaidėjai du kartus per sąmyšį baudos aikštelėje galva smūgiavo į Urugvajaus vartus, pirmą kartą gelbėjo gynėjai, antrą kartą – Luisas Suarezas mėgino vartus išgelbėti rankomis. Teisėjas jam parodė raudonąją kortelę ir skyrė 11 m baudinį. Deja, Asamoah Gyanas nesugebėjo jo realizuoti. Afrikiečio smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į vartų skersinį. Liko 11 m baudinių serija.

11 m baudinių serijoje šaltesnius nervus išlaikė Urugvajaus nacionalinė komanda. Tik vienas jų žaidėjas nepataikė į vartus. Tuo tarpu dviejų Ganos futbolininkų – Johno Mensah ir Erico Addo – smūgius Urugvajaus vartininkas Fernando Muslera nesunkiai atmušė. Urugvajus triumfavo 4:2.

Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas D.Forlanas.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?