-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Krūtų didinimas, pakėlimas ir mažinimas

Kokių būna krūtų implantų? Kuo jie skiriasi?
Krūtinė
Krūtinė / S. Žiūros BFL nuotr.

Visų implantų sienelė būna panaši – sudaryta iš daugiau kaip 35 įvairių komponentų, kurių pagrindinis – silikonas. Patys implantai būna užpildyti arba silikonu, arba fiziologiniu tirpalu. Nėra idealių implantų, visi jie turi ir pliusų, ir minusų. Pagal formą implantai būna apvalūs arba lašo formos.

Keliais dydžiais galima krūtis padidinti, kad jos atrodytų harmoningai?

Parenkant tinkamą implantą, matuojamas krūties pagrindo plotis, atstumas iki spenelio, atsižvelgiama į pacientės ūgį, krūtinės ląstos ypatumus, tačiau labai svarbu, kokia yra krūties minkštųjų audinių būklė, t.y., kiek elastinga oda, kiek poodinio sluoksnio, kokio dydžio pieno liauka. Dažniausiai krūtys didinamos vienu arba dviem dydžiais.

Kaip vyksta krūtų korekcijos operacija? Koks būna pooperacinis periodas?

Krūtų korekcija implantais atliekama stacionaro sąlygomis, bendrinėje nejautroje. Operacija trunka iki vienos valandos, jei tuo pat metu nereikia atlikti ir krūtų pakėlimo. Po operacijos pacientė namo išvyksta tą patį vakarą. Sunkiausios pirmosios 3-5 pooperacinės paros, kai jaučiamas skausmas ir tempimas krūtinės srityje. Rekomenduojami skausmą malšinantys vaistai. Po operacijos pacientės iki 4 savaičių turi nešioti specialią liemenėlę ir riboti pečių juostos judesius.

Ar kiekvienai norinčiai galima tokią operaciją atlikti?

Krūtinės korekcija implantais gali būti atliekama sveikai pilnametei moteriai. Draudžiama operuoti pacientę, sergančią autoimuninėmis ligomis, lėtinėmis plaučių, širdies-kraujagyslių ligomis, diabetu, esant aktyviai infekcijai organizme, pavyzdžiui, sergant tuberkulioze.

Ar galima, turint implantus, maitinti kūdikį?

Nėštumo sukeltiems krūties pokyčiams implantai įtakos neturi. Implantai būna po krūties liauka ar net raumeniu, todėl liaukos funkcijai (pieno gamybai) nekenkia.

Kiek laiko implantas gali išgyventi moters kūne? Ar jis pavojingas?

Nėra amžinų implantų, tarnaujančių visą gyvenimą. Ateina toks laikas, kai implantus dėl tam tikrų priežasčių reikėtų pašalinti arba pakeisti kitais. Dažniausiai tai būna po 10-15 metų.

1999 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose medicinos institutas išleido 400 puslapių ataskaitą, paremtą klinikiniais tyrimais. Ataskaitoje teigiama, kad patys implantai nesukelia pavojingų moters sveikatai ligų, paneigta, kad implantai gali sukelti vėžį ar alergizuoti. Taigi, implantai yra saugūs.

Krūtų pakėlimas

Kodėl ir kaip pakinta krūtų forma?

Nėštumo metu pieno liaukos, ruošdamosis pieno gamybai, padidėja, o pačios krūtys tampa sunkesnės ir didesnės. Praėjus žindymo laikui, liaukinis audinys atrofuojasi ir pieno liauka sumažėja, tačiau krūtų oda lieka išsitempusi, praradusi elastingumą. Todėl krūtys lieka nukarusios, praradusios savo gražią stangrią formą. Panašiai kinta krūtų forma ir staiga netekus daug svorio.

Kaip galima koreguoti krūtų formą?

Pagrindinė priežastis, dėl ko krūtys būna nukarusios, yra odos perteklius. Koreguoti krūtų formą galima plastine operacija – mastopeksija arba krūtų pakėlimu. Operacijos metu krūtis su speneliu ir visa areole pakeliama į viršų, pašalinamas odos perteklius, taip pat pakeičiama krūties forma. Taip pat operacijos metu kartais sumažinama išsitempusi aureolė. Krūtų pakėlimas atliekamas bendrinėje nejautroje, trunka apie 2 valandas. Po operacijos pacientė klinikoje praleidžia 1 parą.
Pacientes visuomet domina, ar po operacijos bus labai matomi randai. Iš tiesų, po visų operacijų, netgi estetinių, lieka randai, tačiau jie laikui bėgant išblunka ir tampa beveik nepastebimi. Krūtų pakėlimo atveju vienas randas būna aplink areolę, kitas – nuo areolės vertikaliai žemyn, o trečiasis randas – horizontalus, kuris paslepiamas inframamarinėje linijoje po krūtimi ir ši jį pridengia. Operacijos metu pieno liauka nenukenčia, spenelių jautrumas išlieka.
Kartais krūtys pakeliamos ir kartu padidinamos implantais, ypač jei krūtis po gimdymo ir maitinimo yra sunykusi, „tuščia“. Didinimą atlikti galima ir ne iškart, o praėjus 6-12 mėnesių.

Koks būna pooperacinis periodas?

Po krūtų pakėlimo pacientė turi 3-4 savaites nešioti specialią liemenėlę, kuri palaiko krūtinės formą. Po operacijos pacientė jaučia diskomfortą dėl nedidelio skausmo, kuris ryškiausias būna pirmąsias kelias dienas ir sumažinamas vartojant nuskausminamuosius vaistus, taip pat dėl patinusių jautrių krūtų, judesių suvaržymo. Daugelis pacienčių į darbą grįžta po 5-7 parų. Apie mėnesį laiko pacientė neturėtų sportuoti. Nežiūrint į trumpą pooperacinį periodą, galutinis rezultatas po krūtų pakėlimo pasiekiamas tik po 6-9 mėnesių.

Krūtų mažinimas

Dėl kokių priežasčių mažinamos krūtys?

Plastinė krūtų sumažinimo operacija dažniausiai atliekama fiziniam diskomfortui – kvėpavimo sutrikimui, nugaros skausmui ir uždegimui krūtų raukšlėje – panaikinti ir fiziniam aktyvumui palengvinti.

Operacija pagal savo sudėtingumą panaši į krūtinės pakėlimo operaciją, ji atliekama bendrinėje nejautroje, trunka vidutiniškai 2 val. Po operacijos klinikoje pacientės lieka iki 2 parų, o buvimo trukmė priklauso nuo pacientės pooperacinės būklės. Mėnesį laiko po operacijos rekomenduojama dėvėti specialią liemenėlę.

Ar po krūtų mažinimo lieka randai?

Po krūtų mažinimo operacijos visuomet lieka randai: horizontaliai raukšlėje po krūtimi, aplink areolę ir vertikaliai nuo areolės iki raukšlės po krūtimi. Apie jų būklę galima spręsti vidutiniškai po vienerių metų. Tuomet jie dažniausiai būna išbalę ir mažai pastebimi.

Pavadinimas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius