-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žvynelinė ir lėtinė alergija

Žvynelinė (psoriazė) yra lėtinė uždegiminė sudėtinga liga, kuriai būdinga sveikos odos epidermio ląstelės be perstojo dalijimasis ir nusilupimas nuo odos paviršiaus.
Gydytojas
Gydytojas / Photos.com

Ligos priežastis nežinoma, bet daugelis tyrėjų šią ligą sieja su uždegiminiai, alerginiais ir imuniniais mechanizmais, susijusiais su genetiniu polinkiu, kurios klinikinę išraišką dažniausiai sukelia įvairūs stresai ir kiti rizikos veiksniai. Rizikos veiksniai gali būti genetinis polinkis, rasiniai ir regioniniai savitumai, traumos, infekcijos, tabako rūkymas, nevisavetrė mityba, alkoholinių gėrimų vartojimas, kitos gretutinės ligos.

Žvynelinė – viena dažniausių odos ligų, kuria serga 2-3 proc. pasaulio gyventojų. Normaliai odos regeneracija trunka apie 28 dienasS sergant žvyneline, ji pagreitėja ir tęsiasi tik keturias dienas. Nuolat formuojasi naujos ląstelės, oda išplonėja. Ląstelės nesubręsta, todėl pleiskanoja. Žvynelinės pažeista oda tampa paraudusi, su uždegimo požymiais.

Tokių pacientų gydymas tradiciniais vaistais yra nepakankamai veiksmingas, sukeliantis šalutinių reiškinių. Šiuo atveju modernūs ir veiksmingi yra biologiniai vaistai, tačiau sunkiai prieinami dėl jų kainos. Daugelis sergančiųjų žvyneline, serga ir gretutinėmis ligomis: depresija, širdies ir kraujagyslių ligomis, antsvoriu ar nutukimu, cukriniu diabetu, Krono liga ir kt.

Susidomėjimas alternatyvia medicina pastaraisiais metais labai didėja. Dažniausiai iš alternatyvių gydymo metodų siūlomi įvairūs dietos modifikavimai. Ligonių gydymo patirtis parodė, kad ir dieta, ir atskiri maisto komponentai atlieka svarbų vaidmenį atsikratant šios itin nemalonios bei varginančios ligos.

Pirmoji pagalba sau ir savo organizmui galėtų būti taisyklinga mityba. Pirmiausia reikėtų kreiptis į profesionalius gydytojus, kurie pritaikytų individualiai tinkamą gydymo kursą, tačiau būtina iš karto atsisakyti tam tikrų patiekalų, kurie dar labiau provokuoja šią ligą.

Vartojant baltymus neretai atsiranda alerginių reakcijų. Nustatyta, kad gyvulinės kilmės maisto baltymų (pvz.: kiaulienos, jautienos bei pieno produktai) perteklius gali sutrikdyti baltymų virškinimą ir paskatinti toksinų medžiagų susidarymą. Visavertė mitybos programa, saldumynų pašalinimas iš raciono ir probiotikų taikymas gali sumažinti ligos požymius. Didinant maistinių skaidulų patekimą, aprūpinant organizmą šviežiais vaisiais ir daržovėmis, yra galimybė sumažinti endotoksinų cirkuliaciją. Daugelis tyrėjų teigia, kad maistinių skaidulų turtingas vegetarinis maistas palaiko normalią mikrobiotiją (mikroflorą) žarnyne. Reikėtų vengti saulėgrąžų aliejaus, tačiau tokie aliejai kaip rapsų, ryžių, alyvų, kukurūzų, sėmenų, sudaro apie 10 proc. paros raciono kalorijų ir teigiamai veikia. Arbatų ir žolių ekstraktų gėrimai (ramunėlės, varnalėša, gyslotis, dilgėlės, geltonosios rūgštynės ir kt.) gali pabloginti uždegimų sąlygas. Individualiai parinktos arbatos malšina skausmą ir pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Labai svarbus mitybos aspektas yra alkoholinių gėrimų pašalinimas iš maisto raciono.

Taip pat svarbus yra gyvenimo būdas. Reikia išmokti valdyti stresines situacijas, vengti traumų, infekcijų (net ir streptokokinė infekcija ryklėje), kartais ir saulės (nors ir retai, dalis sergančiųjų blogai toleruoja saulės spindulius). Palankiai veikia įvairios vandens procedūros: maudymasis jūroje, avižų ir mirusios jūros druskų vonios. Patartina nenaudoti kvapnių muilų, nebiologinių skalbimo priemonių, saugoti odą nuo chloro (plaukimo baseinuose), vengti butuose kondicionierių.

Gydytojos J. Tulčinos teigimu, labai didelę įtaka ligos eigai turi individuali žmogaus mityba, kurią galima nustatyti atlikus maisto netoleravimo testą. Jis parodo, kokie produktai tinka imunitetui, o kokie ne. Tam reikia paimti 10 ml kraujo, duoti jam nusistovėti ir ištirti balto kraujo (leukocitų) reakcijas į 150 alergenų-maisto produktų. Per mikroskopą monitoriuje galima stebėti, kaip leukocitai sąveikauja su produktais: jei leukocitai gražūs ir sveiki, tai reiškia, kad šis produktas tinka; jei suplyšta – reiškia, jie kenkia imoninei sistemai. Iš leukocitai išsiskiria labai stiprūs fermentai, kurie sukelia kraujo uždegimą, o uždegiminis kraujas, cirkuliuodamas po visą organizmą, sukelia uždegimą kepenyse, inkstuose ir odoje. Eliminavus netinkamus produktus is raciono nuo 2 iki 10 mėn., organizmas apsivalo, pagerėja inkstų funkcija ir oda nustoja valyti tai, ko negalėjo išvalyti inkstai bei kepenys.
 

Pavadinimas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius