Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

10 patarimų, kaip per atostogas išvengti galvos skausmo

Atostogų sezonas tradiciškai yra vienas linksmiausių, bet ir užimčiausių etapų per metus. Įvairios šventės, šeimos susirinkimai, vakarėliai darbe ir begalės planų kelia labai daug streso ir įtampos – dviejų pagrindinių galvos skausmo priežasčių.
Mokslininkai įrodė – keikdamiesi greičiau įveiksite skausmą.
Galvos skausmas / Raičio Plaukso/BFL nuotr.

Tinklalapyje powertochange.com pateikta 10 galvos skausmų ekspertų patarimų, kaip susiplanuoti puikias atostogas, kurios teiktų tik džiaugsmą ir atgaivą, o ne stresą ir galvos skausmus.

1. Planuokite iš anksto. Puikiai suplanuota kelionė tikrai sumažins stresą jos metu. Iš anksto būkite pasiruošę laukti ilgose eilėse oro uoste. Būtų geriausia, jeigu į oro uostą atvyktumėte likus bent 3 valandoms iki lėktuvo pakilimo, taip galėsite neskubėti ir ramiai laukti savo skrydžio. Jeigu renkatės kelionę automobiliu, prieš planuodami savo maršrutą atsižvelkite į keliuose būsimas automobilių spūstis, nepamirškite apsvarstyti ir sustojimo vietų, kur galėsite papietauti ar apsistoti nakčiai.

2. Darykitės sąrašus. Jeigu pamiršite palikti raktą kaimynui, kuris turėtų palaistyti gėles ar pašerti gyvūnus, kol jūsų nebus, galite tikrai susinervinti atostogų metu. Pasidarykite sąrašą visko, kas turi būti padaryta ir visų būtinų daiktų, reikalingų jūsų kelionei. Žinojimas, kad esate viską susiplanavę, tikrai palengvins stresą.

3. Nepraleidinėkite pietų ar vakarienės. Tuščias skrandis gali sukelti stiprius galvos skausmus. Jeigu negalite laikytis savo įprastų valgymo įpročių, į kelionę pasiimkite bent jau užkandžių, tačiau venkite įvairių sūrių, perdirbtos mėsos ir šokolado – šie produktai jautriems žmonėms gali sukelti migreną.

4. Apsvarstykite ir kitas alternatyvas. Jeigu per atostogas liekate namuose ir negalite susitikti su savo šeima ar draugais, susikurkite sau kitokių šventimo būdų. Susiplanuokite ypatingą vakarienę su savo kaimynais ar tiesiog užsiimkite naudinga veikla ar savanoryste.

5. Venkite paskutinės minutės apsipirkimo. Karštis parduotuvėse, ilgos eilės prie kasų ar maisto produktų net ir pačiam didžiausiam apsipirkimo maniakui gali sukelti didžiulius galvos skausmus. Pradėkite atostogas iš lėto, apsipirkite kuo anksčiau, apsvarstykite, kokias dovanas norite parvežti artimiesiems.

6. Venkite prirūkytų vietų. Jeigu būsite uždaroje patalpoje, kur dažnai rūkoma, tikrai neišvengsite galvos skausmų. Pasistenkite vengti tokių vietų arba kuo dažniau išeikite į lauką įkvėpti gryno oro.

7. Nekeiskite savo įprastinių miegojimo įpročių. Iki nakties vykstantys vakarėliai taip pat gali sukelti migreną, kadangi jie vilioja ilgai naktinėti ir rytais keltis kur kas vėliau nei jums yra įprasta. Pasistenkite eiti miegoti ir atsikelti tuo pačiu metu, kaip tai darote įprastomis dienomis.

8. Jei jau vartojate alkoholį, darykite tai saikingai. Alkoholinius gėrimus stenkitės gerti mažais kiekiais ir neskubėdami. Alkoholio kokteiliai su vaisių ar daržovių sultimis organizmą paveiks kur kas silpniau nei grynas alkoholis. Pasistenkite vengti raudonojo vyno, kuriame yra tiramino, aminorūgšties, sukeliančios galvos skausmus.

9. Planuokitės savo asmeninį laiką. Atostogos suartina giminaičius, tačiau būdami su jais ilgiau nei keletą dienų, streso neišvengsite. Kurią nors dieną susiplanuokite veiklos atskirai nuo jų, aplankykite seniai matytus draugus ar tiesiog pasivaikščiokite, taip bent trumpam pailsėsite nuo įvairių kivirčų.

10. Apsilankykite pas gydytoją. Jeigu atostogų metu galvą jums skauda kur kas dažniau nei įprasta, derėtų apsilankyti pas gydytoją dėl tikslios diagnozės ir gydymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius