Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 19d. 21:48

Pakruojo jaunimo pasitikėjimą savimi ugdys sporto žvaigždė

Extreme Gym viešos veiklos su jaunimu
Extreme Gym viešos veiklos su jaunimu

Pakruojyje gyvenantis sunkiosios atletikos veteranas Žanas Amosovas yra ne tik pagerinęs Lietuvos veteranų štangos spaudimo rekordą, bet ir išugdęs ne vieną jaunąjį jėgos trikovės čempioną. Dabar sporto entuziastas su kolegomis pasiryžo pagerinti gimtojo miesto socialinės rizikos šeimų vaikų emocinę būseną aktyvaus laisvalaikio paslaugomis.

Raimondas Liniauskas, Jėgos trikovės federacijos prezidentas, Ž. Amosovą vadina žmogumi „orkestru“ ir vienu jėgos trikovės lyderių. Jis sugebėjo suburti bendraminčių būrį, o dabar įkvepia ir pasitikėjimo suteikia jaunuoliams, bijantiems nepritapti prie bendraamžių.

Anot Ž. Amasovo idėjų bendramintės ir sporto entuziastės Sonatos Danilienės, nepritapimo baimė jauniems žmonėms kelia daug neigiamų emocijų.

„Pakruojo mieste stinga jaunimui įdomios veiklos. Ypač sunku rasti įdomių nemokamų užsiėmimų. Dėl to jaunuoliai gali jaustis atstumti, pikti, nusivylę“, – pasakoja S. Danielienė.

Siūlys sportuoti

„Mūsų gyvenime sportas užima svarbią vietą – pati sportuoju ir aktyviai leidžiu laisvalaikį, o Žanas vadovauja sporto klubui, ten daug laiko praleidžia su jaunimu. Esame vykdę ne vieną socialinį projektą Pakruojo bendruomenėje ir ilgainiui pamatėme, kad yra poreikis kurti daugiau laisvalaikio užimtumo galimybių socialinės rizikos vaikams“, – pasakoja ji.

Pamatėme, kad yra poreikis kurti daugiau laisvalaikio užimtumo galimybių socialinės rizikos vaikams.

Sporto entuziastai pradėjo ieškoti galimybių, kaip padėti jaunuoliams, kurie neturi lėšų eiti į sporto klubą ar vykti į įvairias stovyklas. Jų idėjos sugulė į projektą, skirtą socialinės rizikos grupėje esančiam jaunimui, kuris įgyvendinamas pagal LR Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamą priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“.

Projekto vykdymui iš Europos Sąjungos (ES) fondų ir bendrojo finansavimo lėšų buvo skirti 6 tūkst. 760 eurų. Projekto vertė – 9 tūkst. 160 eurų.

Pakruojo bendruomenės inicijuota vietos plėtros strategija yra tarp 39-ių, kurių įgyvendinimui buvo suteiktas finansavimas. Gautos lėšos per miesto vietos veiklos grupę (VVG) paskirstomos vietos bendruomenių rengiamiems socialiniams projektams, kuriais siekiama mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, skatinama savanorystė, gyventojų įsitraukimas į bendruomenės veiklą.

Sonata Danilienė pirma pirmoje eilėje iš kairės
Sonata Danilienė pirma pirmoje eilėje iš kairės

Mažas miestelis – privalumas

Šios lėšos bus skirtos socialinės rizikos vaikų laisvalaikio veikloms organizuoti. Bus sudarytos sporto programos, kurias, kaip tikimasi, pasirinks panašius pomėgius turintys vaikai. Bendraminčių grupės turėtų paskatinti vaikus artimiau susidraugauti. Idėjos autoriai pabrėžia, kad vaikams bus leidžiama sporto klube lankytis ir ne užsiėmimų metu.

„Vaikai ir jaunuoliai, susiradę draugų, galės sportuoti kartu, kada panorėję. Mūsų miestelis mažas ir atmosfera jame kitokia nei didmiestyje. Susipažinę žmonės čia greitai tampa draugais“, – pasakoja projekto vadovė.

Anot S. Danielienės, organizuojamų sporto veiklų tikslas – skatinti bendravimą, nes socialinės rizikos vaikai dažnai būna užsidarę, nedrąsūs, mažiau ryžtingi, nesijaučia pilnaverčiai.

„Mes siekiame, kad šie jaunuoliai įsijungtų į savo bendraamžių grupę kaip pilnaverčiai nariai, o ne kaip atskirtieji, neturintys kai kurių galimybių“, kalba ji.

Kultūrizmas – populiariausias

S. Danielienė pastebi, kad sportas su treniruokliais ypač madingas tarp jaunuolių: „Pakruojyje jaunimas aktyviausiai žavisi kūno rengyba, todėl veržiasi sportuoti klube.“

Ne paslaptis, kad išbandyti sportą nori dauguma, bet labai sunku išlaikyti vaikų motyvaciją toliau tuo užsiimti. Dažnai susidūrę su pirmaisiais sunkumais, jaunuoliai pradėtą veiklą lengvai pameta ir imasi kažko naujo. Todėl dalyvauti nemokamose sporto veiklose bus kviečiamas motyvuotas jaunimas.

„Su atrinktais projekto dalyviais pirmiausia kalbėsime individualiai, išklausysime kiekvieną, išsiaiškinsime, kaip jis norėtų sportuoti klube, kokio pobūdžio sportinė veikla jį labiausiai domina.

Norime surasti kelią link kiekvieno, kad „užkabintų“ ir liktų ilgam, o ne keliems kartams.

Vieni galbūt norės lieknėti, gražinti formas, kiti – raumenis auginti. Gali atsirasti tokių, kurie užsinorės ir visą likusį gyvenimą sportuoti. Mūsų tikslas – išsiaiškinti, ko kiekvienas norėtų ir ko jam reikia. Norime surasti kelią link kiekvieno, kad „užkabintų“ ir liktų ilgam, o ne keliems kartams“, – aiškina projekto vadovė.

Pašnekovė tikisi, kad jaunuoliai, įsitraukę į jiems patinkančias veiklas, ne tik patenkins savo bendravimo poreikius, bet ir jausis saugesni, išsiugdys atsakomybės ir pareigos jausmą.

Vietos veiklos grupės

Vietos veiklos grupės – kas tai, kam jos skirtos ir kuo gali jums pasitarnauti?

Vietos veiklos grupių žemėlapis

Žemėlapyje galite rasti miestų vietos veiklos grupes, kurių vietos plėtros strategijoms jau skirtas finansavimas. Renkite projektus ir prisidėkite prie pokyčių.

VRM
VRM

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min