Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2014 04 15, 10:20 Atnaujinta 2014 04 15, 13:16

Antradienio rytą palei Nerį vaikštančius vilniečius stebino upėje plaukiantis jaunas briedis, gelbėti žvėrį nutarta jį užmigdant

Antradienio rytą Vilniaus centre į Nerį įkrito jaunas briedis. Rengiama jo gelbėjimo operacija. Žvėrį nutarta laikinai užmigdyti.
Briedis Neryje
Briedis Neryje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Papildyta 18.22 val. Vingio parke iš upės į krantą išlipusiam briedžiui buvo suleistos dvi „porcijas“ migdomųjų medžiagų. Nuo jų gyvūnas nebuvo prardęs sąmonės, todėl jam specialia medžiaga užrištos akys, o virve kojos, jis uždengtas neperšlampama medžiaga. Maždaug 16 val. jis buvo pakrautas į automobilio priekabą ir išvežtas už Vilniaus. Briedis, greičiausiai, bus įkurdintas Bačkonių miškuose
 

Papildyta 13.16 val. Briedį, kuris ankstyvą antradienio rytą buvo pastebėtas Vilniuje, o vėliau įšoko į Nerį, bus bandoma užmigdyti ir tuomet nugabenti į saugią vietą.

Kad ruošiamasi gyvūno migdymui, BNS patvirtino Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas Vytautas Gustaitis.

„Pirmiausia jį bandysime užsimigdyti, jeigu pasiseks, jeigu taip arti jis prisileis. Nes mes ketinome jį lydėti žemyn upe, bet jis nepanoro toliau plaukti ir išlipo į krantą. Tai dabar bandysime prisimigdyti. (...) Žiūrėsime, kaip pasiseks ir vaistai suveiks ir jei viskas gerai, mes jį susirišam ir transportuojame į saugią vietą paleisti“, – BNS sakė V.Gustaitis.

Neįprastas miesto svečias ankstyvą rytą pastebėtas Antakalnio gatvėje, ties 29-uoju numeriu pažymėtu namu, vilniečiai apie įvykį policijai pranešė 5.37 val. Vėliau policija gavo dar vieną pranešimą, kad Vrublevskio gatvėje briedis apgadino automobilį „Volkswagen Golf“. Įvykio metu niekas nenukentėjo.

VIDEO: Vingio parke gaudomas briedis

Pradžia. Briedis pastebėtas 5.37 min. Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos teritorijoje.

Prieš 6 val. Bendrojo pagalbos centro telefonu pranešta, jog Vilniuje, T.Vrublevskio gatvėje, briedis apgadino „VW Golf“ automobilį, o po to įšoko į upę ir pradėjo plaukti Baltojo tilto link.

Į įvykio vietą atvyko ugniagesiai gelbėtojai, policija, aplinkosaugininkai. Ugniagesiai gelbėtojai gyvūną lydėjo šalia plaukdami gumine valtimi ir neleisdami pasukti į krantą, kad gyvūnas neišliptų į krantą judrioje miesto vietoje ir nesukeltų pavojingų incidentų.

Taip jaunas briedis perplaukė Geležinio Vilko gatvės ir Žvėryno tiltus – žvėris buvo lydimas miesto pakraščio link.

Kai briedis pasiekė Žvėryną, aplinkosaugininkai įvairiais garsais bandė išvyti žvėrį iš vandens į krantą, vėliau mėgino išginti į nedidelę salą upės viduryje, esančią ties Vingio parku. Tačiau briedis vis dar buvo vandenyje, ilsėjosi. 

Laukiama Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų, nes ši valdyba turi specialią įrangą briedžiui ištraukti.

Vėliau briedis išlipo į krantą ir atgal į vėsią upę bristi nepanoro. Vingio parke teko žvėrį gaudyti, norint jį užmigdyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min