Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Į laisvę paleidžiamas išgelbėtas ruonis Krošikas nepanoro išsiskirti su žmonėmis

Rusijos Sankt Peterburgo miesto gyvūnų gelbėtojams nepavyko į laukinę gamtą sugrąžinti anksčiau jų priglausto žieduotojo ruonio. Ruonį ketinta išleisti į Ladogos ežerą, tačiau gyvūnas atsisakė plaukti šalin, pranešė portalas nevnov.ru.
Ruonis Krošikas
Ruonis Krošikas / vk.com/sealrescue nuotr.

Portalo duomenimis, į laukinę gamtą planuota paleisti du Ladogos žieduotuosius ruonius: Krošiką ir Pašu. Abu gyvūnus globojo Sankt Peterburgo jūros žinduolių tyrinėjimo ir išsaugojimo centras. Šiame centre jie buvo reabilituojami ir po to turėjo sugrįžti į savarankišką gyvenimą. Tačiau Krošikas nusprendė likti su žmonėmis. Jis tik 15 minučių paplaukiojo ežere ir sugrįžo.

Ruonių paleidimo į laisvę momentas buvo fiksuojamas vaizdo kamera, o įrašas paviešintas „YouTube“.

VIDEO: Ruonių paleidimas į Ladogos ežerą

Gyvūnų gelbėtojai tvirtina, kad panašaus atvejo nėra buvę per visą jų organizacijos istoriją. „Tiesą sakant, aš nebuvau pasirengęs tokiai įvykių eigai, tačiau gal taip ir geriau, nes Krošikas labai patiklus. Mėginsime paleidimo į laisvę procedūrą pakartoti rudenį arba kitą pavasarį“, – sakė Baltijos ruonio fondo direktorius Viačeslavas Aleksejevas.

Pasak V.Aleksejevo, ruonis Pašu yra visiškai laukinis, o Krošikas, priešingai, ilgą laiką buvo prisirišęs prie žmogaus. „Taip jau išėjo, kad jis su motina gyveno vos dvi ar tris dienas. Tad natūralu, kad jis savo vaikišką meilę nukreipė į žmogų. Iš pradžių mums net buvo sunku jį palikti vieną – Krošikas reikalavo nuolatinio dėmesio. Mes, žinoma, jį glostydavome, laikydavome ant rankų“, – pasakojo fondo vadovas.

Dar viena minėto centro išgelbėta ruonė, vardu Inger, neseniai emigravo iš Rusijos. Ji gyvūnų gelbėtojų prieglaudoje gyveno visus metus. Ruonio patelei buvo sulaužytas žandikaulis, nuplėštas trečdalis snukio odos ir pažeista dešinioji akis. „Mums pavyko viską išgydyti ir tada mes ją paleidome laisvėn“, – sakė V.Aleksejevas.

Tačiau atsidūrusi laisvėje Inger išplaukė į Alandų salų teritoriją Suomijoje, kur daug žuvies ir mažai žmonių. Ten Inger gyvena jau ilgiau nei pusantro mėnesio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius