Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 5d. 11:22

Į Raudonąją knygą įrašytą lūšį sumedžioję brakonieriai išgirdo teismo nuosprendį

Lūšis
Linos Marmaitės-Snitkienės nuotr. / Lūšis

Prokurorų kaltinimą brakonieriams Eugenijui Janušauskui ir Algimantui Jovaišai už jų kilpoje liūdno likimo sulaukusią lūšį patvirtino teismas. Gamtai ir gyvūnijai padarytai žalai atlyginti iš abiejų nuteistųjų solidariai priteista 15 tūkst. litų.

Du anykštėnai už draudžiamu būdu – savadarbėmis kilpomis – naikinamus žvėris, į vieną kurių pateko Raudonojon knygon įrašyta lūšis, sulaukė bausmių: 54 metų Vajėšių kaimo gyventojui  Algimantui Jovaišai paskirta penkių mėnesių, 49 metų Varkųjų kaimo gyventojui Eugenijui Janušauskui – vienų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Nuteistajam E.Janušauskui bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Tokį nuosprendį, išnagrinėjęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros perduotą didelį krašto visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimą sukėlusią nusikaltimų aplinkai ir dorovei baudžiamąją bylą, gruodžio 29 dieną priėmė kaimyninio rajono – Kupiškio apylinkės teismas.

Teismas, patenkinęs civilinį ieškinį, pareikštą viešąjį interesą ginusio Anykščių rajono apylinkės vyriausiojo prokuroro, gamtai ir gyvūnijai padarytai žalai atlyginti iš abiejų nuteistųjų solidariai priteisė 15 270 litų Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentui.

Per kratas brakonierių namuose pareigūnai rado ir kartu su byla teismui pateikė 42 savadarbes kilpas, šešis metalinius lynus ir kitus neteisėtam žvėrių naikinimui skirtus įrankius.

„Visuomenė ir mūsų valstybės įstatymai netoleruoja draudžiamu būdu ir neleistinomis priemonėmis žvėrių gaudymo, žiauraus elgesio su jais. Nykstančių retų laukinių gyvūnų, tarp jų ir į Raudonąją knygą įrašytų lūšių, likimas, taip pat ir beatodairiškas žvėrių naikinimas savanaudiškais tikslais jaudina mus visus, todėl nusikaltimų gamtai ir gyvūnijai tyrimą prokurorai vertina kaip vieną prioritetinių veiklos sričių“, – teigia Anykščių rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Ričardas Juozainis.

Pernai kovo 7 d. rytą Anykščių rajono miške netoli Vajėšių kaimo E.Janušauskas kartu su bendrininku A.Jovaiša draudžiamu būdu ir neleistinomis priemonėmis – savadarbe kilpa neteisėtai sugavo draudžiamą medžioti, į Lietuvos Respublikos Raudonąją knygą įrašytą lūšį, tuo padarydami gamtai minėto dydžio žalą.

Teismas, patvirtinęs prokurorų kaltinimus, pateiktus kartu su Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ekspertų išvadomis, nustatė, kad su pakliuvusia į nelaisvę ketverių ar penkerių metų amžiaus lūšimi buvo pasielgta žiauriai, ji buvo smaugiama kaklą užveržusios kilpos, ilgai kankinosi ir žuvo patirdama didelį skausmą.   

Per kratas brakonierių namuose pareigūnai rado ir kartu su byla teismui pateikė 42 savadarbes kilpas, šešis metalinius lynus ir kitus neteisėtam žvėrių naikinimui skirtus įrankius ir priemones jiems gaminti.

Pastaraisiais metais Panevėžio apygardos ir apylinkių prokuratūrų prokurorams nagrinėjant teismuose nusikaltimus aplinkai ir žmonių sveikatai valstybinį kaltinimą teko palaikyti 35 baudžiamosiose bylose.

Įstatymas tam, kas neteisėtai naikino, žalojo, gaudė ar kitaip įgijo, laikė, gabeno ar realizavo į Lietuvos Respublikos Raudonąją knygą įrašytus ar pagal tarp tautinius susitarimus saugomus laukinius gyvūnus ir padarė didelės žalos gyvūnijai, numato laisvės atėmimo bausmę iki ketverių metų, primenama Panevėžio apygardos prokuratūros viešųjų ryšių vyriausiosios specialistės Vidos Bielskytės parengtame ir ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min