Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinijos zoologijos sodas pristatė pirmą išgyvenusį pandų jauniklių trejetuką

Kinija pristatė neseniai atsivestus didžiųjų pandų jauniklius, kuriuos įvardijo kaip pirmąjį pasaulyje išgyvenusį šios rūšies gyvūnų trejetuką, o jų atėjimas į pasaulį buvo pavadintas stebuklu, nes pandos yra itin nedidelio vislumo.
Pandos jaunikliai
Pandos jaunikliai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jauniklių motina Juxiao, kurios vardas reiškia „Chrizantemos šypsena“, atsivedė tris jauniklius Guangdžou provincijoje įsikūrusiame Čimelongo safario parke liepos 29-osios paryčiais, tačiau buvo pernelyg išsekusi, kad galėtų rūpintis mažyliais.

Jos jaunikliai buvo perkelti į inkubatorius, kol Juxiao atgavo jėgas, o dabar buvo grąžinti motinos globai, prižiūrint apskritą parą budinčių darbuotojams, nurodė zoologijos sodas.

„Kalbama, kad jie yra vienintelis kada nors išgyvenęs pandų jauniklių trejetukas“, – sakoma safario parko antradienį paskelbtame pranešime.

Viena pareigūnė iš Volongo nacionalinio gamtos rezervato, esančio Sičuano provincijoje ir laikomo autoritetingiausia pandų apsaugos bei veisimo institucija, sakė, kad tie trys jaunikliai dar per maži, kad būtų įregistruoti kaip išgyvenę, tačiau jie yra vienintelis tebegyvenantis didžiųjų pandų trejetukas.

„Galėsime pasakyti, kad jie išgyveno, tik tuomet, kai jie sulauks šešių mėnesių. Kol kas jie išties yra vienintelis tebegyvenantis trejetukas“, – pažymėjo pareigūnė, pavarde Zhao.

„Šis trejetukas gali būti vadinamas nauju pasaulio stebuklu“, – paskelbė Čimelongo safario parkas, pridūręs, kad didžiųjų pandų jauniklių mirtingumas nepaprastai didelis.

Anksčiau šį mėnesį padarytose nuotraukose matomi inkubatoriuose laikomi trys rausvi jaunikliai dar neatsivėrusiomis akimis, apžėlę retu baltu kailiu.

„Motinos ir mažylių būklė gera, o naujagimiai ypač žavūs“, – pažymėjo zoologijos sodas.

Tų jauniklių lytis nebuvo atskleista, o vardai jiems bus suteikti vėliau.

Didžiosios pandos, kurių natūralios buveinės yra Kinijos pietvakarių kalnuose, retai atsiveda vaikų. Šiai rūšiai grėsmę taip pat kelia kiti veiksniai, tokie kaip buveinių nykimas. Šiuo metu Kinijoje laisvėje gyvena apie 1 600 pandų.

Natūraliomis sąlygomis šie žvėrys jauniklius paprastai veda nuo balandžio vidurio iki gegužės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius