Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kormoranams – petardų šou

Pajūrio krašte įsikūrusios kormoranų kolonijos netrukus vėl sulauks baidytojų. Jei orai bus palankūs, ateinantį savaitgalį šie paukščiai bus vaikomi Juodkrantėje, o vėliau – Šilutės rajone. Šiose vietose kormoranų kolonijos yra didžiausios Lietuvoje.
Kormoranus bandoma nuvyti, kai jie peri, kad kiaušiniai atšaltų ir nebeišsiristų jaunikliai.
Kormoranus bandoma nuvyti, kai jie peri, kad kiaušiniai atšaltų ir nebeišsiristų jaunikliai. / „Gamtos namų“ nuotr.

Anot  Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos skyriaus vedėjo Gedimino Gražulevičiaus, Juodkrantės Sengirėje šių paukščių yra apie tris tūkstančius porų. Pastaraisiais metais jų skaičius išlieka panašus, kadangi plitimą pristabdo kasmetinės baidymo operacijos.

Kormoranai baidomi dėl to, kad būtų apsaugoti vertingi Sengirės kelių šimtų metų senumo medžiai, nes šių paukščių išmatose esančios rūgštys naikina medžius. G.Gražulevičiaus teigimu, kormoranai jau išnaikino apie 10 hektarų Sengirės miško. „Medžiai ir toliau džiūva. Mūsų uždavinys – neleisti plisti kormoranų perimvietėms į Juodkrantės pusę“, – teigė G.Gražulevičius.

Siekiant sumažinti kormoranų koloniją bandoma nuvyti šiuos paukščius nuo lizdų, kai jie peri, kad kiaušiniai atšaltų ir nebeišsiristų jaunikliai. Paukščiai baidomi petardomis. Šiuos darbus organizuoja asociacija „Gamtos namai“. Jos vadovas ornitologas Saulius Rumbutis teigė, kad jau yra paruošta šimtai petardų.

„Visi galvoja, kad mums galima „nušluoti“ visą koloniją. Tačiau mus reikia tik neleisti kormoranams išplisti. 2008–2009 metais Juodkrantėje paukščius perėti nubaidydavome nuo 400–600 lizdų. Pernai Sengirėje kormoranai neperėjo. Šiemet žinome, kad pradėjo perėti apie 100 porų“, – skaičiavo S.Rumbutis. Viename lizde būna apie 3–4 kiaušinius.

Užpernai kormoranų kolonija atsirado ir Šilutės rajone, Briedžių saloje. Čia perėjo apie pusantro tūkstančio porų. Šį pavasarį šioje vietoje taip pat bus baidomi sparnuočiai.

Kartais Neringoje ar Smiltynėje randama negyvų kormoranų. Taip nutiko ir šį pavasarį. Vienas poilsiautojas Smiltynės paplūdimyje aptiko tokį radinį.

Anot S.Rumbučio, pasitaiko, kad kormoranus savavališkai nušauna žvejai, kadangi šie paukščiai išgaudo nemažai žuvies.

„Sunku tiksliai pasakyti, tačiau šešėlis gali kristi ant žvejų. Tokie metodai yra draudžiami. Vienintelė leidžiama priemonė yra atšaldyti kiaušinius, o šaudyti ar numesti lizdus – neleidžiama“, – tvirtino S.Rumbutis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius